Zahájení sezony

Share Button

Zahájení sezony

Zima pomalu ustupuje, voda se otepluje a rybí svět začíná ožívat. Lov kaprů v tomto období není vůbec jednoduchý, ryby mají stále zpomalený metabolismus a na příjem potravy jsou stále velice opatrné. Z toho důvodu se z jara snažím používat co nejvíce sladké příchutě a nástrahy menších velikostí.

Ke konci minulého týdne jsem měl pár docházek na stojatou vodu o menší rozloze. Při lovu kaprů v přelomovém období velice rád používám krmítkovou směs Jahoda, do které přidávám kukuřici, trochu červů a zalívám celý obsah dipem Brusinka nebo Halloween. Takto připravená směs je pro bílou rybu a kapry velice atraktivní, po dopadu do vody se kolem nástrahy vytvoří krásný barevný a voňavý mrak.

První prut jsem nahodil na vzdálenost asi 60 metrů, na montáž jsem umístil panáčka halloween a pva malých pelet. Druhý prut jsem měl asi na 40 metrech, kde jsem použil ronnie rig s banánovým pop-up ořezaným na 14 mm, taktéž s pva. Každou montáž jsem po náhozu dokrmil již zmiňovanou krmítkovou směsí Jahoda a hrstí třešňových pelet.

V průběhu lovu jsem měl několik záběrů, nutno dodat že většina z nich byly v noci. Plovoucí boilie Banana Split opět ukázalo svou sílu, většina ulovených kaprů si vzali přesně tuto kuličku.

Za Anaconda Czech Team Šimon Zapletal