14 hodin

Share Button

Konečně nám klesl průtok v řece. Oteplilo se počasí a já mám volný den. Rozhodl jsem se, že vyrazím na jednodenní vycházku na mou srdcovou vodu. Jak jinak než malá svazová řeka. Ráno v 7 hodin přijíždím k vodě. Na tento den, bylo hlášeno krásné počasí. Bylo celý den pod mrakem a teplota vzduchu byla chladnější. 

 

Pro tuto vycházku jsem zvolil boilies Mais z řady Crunch. Na oba dva pruty jsem zvolil stejnou nástrahu, ke které jsem přidával půlku pop – up 16 mm o příchuti Tutti frutti. První záběr přišel až kolem 12 hodiny. Byl to krásný, bojovný šupík. Během dopoledne jsem udělal pár kapříků. Když padla 18 hodina, můj příposlech se rozpípal. Po zaseknutí byl okamžitý výpad a ryba hurá naproti proudu. Po 20 minutovém souboji mám v podběráku kapra. Když jsem ho položil na podložku, radostí jsem vykřikl: „je to tam!“ Věděl jsem, že má přes 10 kilogramů. Při pouštění jsem měl strašnou radost, že jsem se s ním mohl setkat, a věděl jsem, že v pořádku se vrací do svého domova. 

Tímto šupíkem jsem si o málo zvedl svůj osobáček na malé svazové řece. Těsně před balením se mi povedl ještě jeden krásný šupík. Většina ryb byla ulovena na prut, který byl nahazován k velké překážce.  Za tento den se mi povedlo ulovit 7 kaprů. Tyto kapři jsou pro mě velmi cenné z této řeky. Vím, že na takto úspěšný den budu hodně dlouho vzpomínat, protože tolik vydařených dnů na této řece moc nebývá. 

Za Anaconda Czech Team Ondřej „Souček“ Suk