3. etapa

Share Button

Máme tu poslední etapu z lovu na řece Vltavě. Bylo znát, že jsem krmil delší dobu a ryby se začaly déle zdržovat na krmném místě. Na hladině byl vidět krásný pohyb kaprů a bílé ryby. Měl jsem štěstí, že mé montáže neatakovala bílá ryba.

Poslední dny mé výpravy byly úplně brutální – kapři brali zběsile. Většinou 15 minut po nahození. Toto ale trvalo vždy pár hodin k večeru. V tu chvíli bylo úplně jedno, jestli jsem měl pod háčkem jednu nebo dvě kuličky 16 mm boilie Halloween. Chvílemi to byla opravdu dřina. Doufám, že ještě takovou výpravu na této vodě zažiju. Montáže, které jsem zvolil, fungovaly suprově.

Za týden chytání jsem přišel jen o 3 ryby. Celkem se mi povedlo chytit 28 kaprů. Místní obsádka kaprů je velmi vysoká a široká. Je vidět, že se jim dobře daří. Mám velkou radost, že se mi povedlo na lovná místa rybu utáhnout. Z předešlých výprav vím, že se to pokaždé nepovede. Většina kaprů, které jsem ulovil, je pro mě velice cenná. Vím, že na této vodě „úseku“ není vůbec lehké se dostat na pěkné kapry. Hodně mi k lovu pomohly informace od místního rybáře (mého strejdy).

Věřím, že v Novém roce 2019 se mi povede dostat na pěkné, místní kapry. Této vodě se v tomto roce chci více věnovat a odhalovat její tajemství. Věřím, že to bude krásná a dobrodružná cesta za místními, mazanými kapry.

Všem, co si tuto zprávu od vody přečetli, přeji hodně rybářských úspěchů a pohody u vody v Novém roce.

Ondra „Souček“ Suk