Anaconda Power Carp Runner, LC 12 000

Share Button

Anaconda Power Carp Runner, LC 12 000 

Jsou navijáky, které oslní už vzhledem a svými vizuálními proporcemi, jakožto masivní sedlo a tělo navijáku, zesílená osa + jiné atributy. Já osobně jsem zastáncem pro lov kaprů navijáků s volnoběžnou brzdou a to nejenom z důvodu toho, že je to pohodlnější, ale myslím si, že i praktičtější. Jsou ale kapraři, kteří by zase nedali dopustit na naviják “ jen “ s přední brzdou, ale to už bychom se dostali do diskusního kroužku.

power-carp-runner-lc12000

U tohoto navijáku lze konstatovat, že jak u přední brzdy, tak u volnoběžného systému je už na první pohled patrné, že oba tyto prvky jsou detailně propracované, citelnost je velmi značná, což je důležitý faktor, jelikož jen opravdu jemně nastavit současně přední micro brzdu i baitrunner zároveň na takovéto úrovni bylo u ostatních navijáků obtížné. Většinou byla předností jedna z těchto funkcí, ale nikdy obě společně, tedy současně u jednoho navijáku.

IMG_8860 jako inteligentní objekt-1

Také jsem zde ocenil zesílený oblouk překlapěče a to i z důvodu manipulace (transportu).  Velkokapacitní cívka uspokojí i ty náročnější kapraře, kteří vyváží i pár set metrů. Asi není potřeba zde uvádět nějaká další parametry, jelikož pro mě je důležitější praxe než nějaká čísla a ta se mi u tohoto navijáku osvědčila – odolnost a síla při samotném zdolávání ryby, což je důležité při zachování hladkého chodu navijáku. Je to důležitá součást výbavy a je potřeba mít něco na co se člověk může spolehnout i v těžších podmínkách, kdy mi naviják sloužil bez omezení a pracoval podle mých představ.

IMG_8843 jako inteligentní objekt-1

Myslím si, že investice do kvalitního navijáku je více než samozřejmá a v této kategorii oproti jiným značkám je tohle velmi zdařilé a povedené dílo, dalo by se říci: “ Za málo peněz, hodně muziky „.           

Za Anaconda Team Šaman

IMG_8849 jako inteligentní objekt-1

IMG_8839 jako inteligentní objekt-1