Brzké jaro na nové vodě 2

Share Button

Jak jsem zmínil v předchozí zprávě, druhým stojákem pro letošní jaro byla krásná přehrada v roklině uprostřed lesa. A cílovou rybou byl kapr. Tentokrát nebyl čas na průzkum předem, takže ráno když jsme šli po břehu k vytypovanému místu, jsme s parťákem celou dobu koukali na vodu a bylo až úsměvné, jak jsme se oba zastavili na místě, kde byli na hladině vidět bublinky 

Informace od rybářů, kteří tento revír již navštívili, byly různé, jak co se týkalo vzdálenosti kde chytat a také o tom na co chytat a jak prezentovat nástrahy. Já se v jarních měsících přikládám k sladkým příchutím boilies a menším průměrům. Takže na jeden prut Halloween 16 mm na dno na druhý žlutou popku 10 mm v esenci Tropical Monkey z řady Bionic Crunch.

Nástrahy doplněné PVA se ukázaly jako správná volba, jen bylo potřena poslat naše montáže těsně pod protější břeh ve vzdálenosti cca 60-70 m  a pro tento účel mi velmi dobře posloužily nové stalkerové pruty Anaconda Short Cut v délce 3 m s vrhací zátěží 3,0 lb s navijákem Anaconda Walker ST -5500 a návinem vlasce Incredible line v průměru 0,28 mm, kdy jsem byl schopen i PVA bez problémů velmi přesně trefovat místa u protějšího břehu a to se ukázalo jako klíčové.

Atraktivita a menší množství návnady v kombinaci s malými a troufnu si říct možná až předipovanými nástrahami, které jsem prezentoval na velmi jemné fluorocarbonové montáží mi přinesly tři krásné ryby, kdy rybou na rozloučenou přišel první a doufám, že ne poslední letošní amur.

Z Anaconda Czech Team Daniel Dušek