Cesta do neznáma

Share Button

Dnes jsem se vydal na jedno jezero o rozloze 10 hektarů. Je to pro mne cesta do neznáma nikdy jsem na tomto revíru nebyl a ani nevím jaké ryby  mohu čekat. Pouze z doslechu vím, že se dne mohou nacházet ryby, které mohou mít až 20 kg.

2 (3)

Na začátek jsem si jel zmapovat dno a změřit hloubku. Zjistil jsem, že zhruba 80m od břehu se  nachází přechod mělčiny a hloubky. Dno nebylo úplně tvrdé, ale  pořád lepší než bahno. Zvolil jsem tedy taktiku rozmístění prutů, tak abych pokryl jak mělčinu tak i hlubší partie této vody. Jako montáž jsem zvolil kombinovaný návazec, tak aby se 16mm pop-up s příchutí helloween nacházel zhruba 10cm nade dnem. Na další prut jsem zvolil panáčka 20mm Helloween s 16mm pop-upem stejné příchutě a jako poslení jsem zvolil kalsickou kuličku na dno a to SchellFish 20mm.

2 (1)

Opět panovaly během mé výpravy tropické teploty, ale bohužel v můj neprospěch hrálo to, že se v polovině výpravy neustále měnil tlak, což mi potrvdí každý rybář není úlně ideální. Aktivita ryb po příjezdu byla značná, ale pruty stále mlčeli. Na noc jsem nastražil čerstvé boilie a zavezl zpět na svá místa. Těsně po půlnoci přišla jízda jako hrom po zhruba 20 minutovém souboji se oběvil u břehu kapřík o hmotnost 13.20 kg, který jak byl malý, tak byl tlustý. Byl jsem opravdu šťastný  a nečekal jsem hned takto pěknou rybu.

2 (4)

Na daší den pruty mlčely a tak jsem zkusil tzv. Zig-rig a tak jsem zkusil dát 20mm pop up nadipovaná skopexem na metrový návazec. Navečer se na tomto prutu ozval hlásič a já zdolal krásného šupináče o hmotnosti 12kg.

2 (2)

Po takovém to začátku jsem byl trochu namlsaný, ale jak to bývá počasí vše dokáže zkazit. Občasné přeháňky, vysoké teploty a kolísavý tlak byly pomyslné hřebíčky do rakve. Po další 2 dny jsem nebyl schopen přes všechny moje snahy udělat záběr, až poslední noc se na mě usmálo štěstí a já polapil 2 kapry s hmotností 8 a 9 kg. Do večera se již žádný záběr neudál a tak jsme zabalily věci a vydaly se na cestu domů.

S pozdravem za Anaconda team Marek Vojtěch

2 (5)