Chladný déšť

Share Button

Po nějaké době jsem se rozhodl vyrazit opět k vodě. Jen jsem čekal na to správné počasí. Na další dny hlásili prudké ochlazení a déšť. Říkal jsem si, že to by mohlo být skvělé počasí na ulovení pěkného kapra. Po celou dobu, co jsem jel na místo, stále pršelo. Musel jsem rychle postavit brolly, abych se vyhnul kompletnímu promočení. Všechno jsem stihnul relativně rychle a tak jsem se mohl jen kochat s pruty ve vodě a teplou kávou.

Vždy když na chvilku přestalo pršet a uklidnila se hladina, jsem pozoroval aktivitu ryb. Zjistil jsem, že aktivita je na jiném místě, než jsem si myslel, že bude. Neváhal jsem a jeden prut jsem šel hned přehodit. Drobné zakrmení na novém místě a rychle zpátky do sucha. Přichází docela slušný déšť a tak pozoruji celou sestavu, jak odolává dešti a docela silnému větru.

Když tu náhle se zaklepe špička prutu a já vidím, jak se swinger pomalinku přibližuje k signalizátoru. Nádherná pomalá jízda a krásný zvuk příposlechu se šíří šíleným deštěm. Nemohlo se stát nic lepšího, než záběr právě v tomto dešti. Nádherný souboj říčního krasavce, který mi nedá ani metr zadarmo. Po krásném souboji v dešti, nakonec šupík končí úspěšně v podběráku. Již na první pohled je vidět že se jedná o rybu výrazně přesahující hranici 10 kg. První ryba a hned takový medvěd paráda!

Podařily se ještě další ryby, které opět přesáhly hranici 10kg. Do té doby, než přišlo v noci ochlazení a ryby přestaly úplně spolupracovat. Perfektní vycházka v deštivém a velmi chladném počasí se vyplatila. Ještě se mi nestalo, abych si vycházku takhle užil.

Děkuji Petře.

Za Anaconda Czech Team Jiří Kučera