Chytání při břehu

Share Button

Jelikož poslední měsíce ke konci roku na malé svazové řece jsou hodně těžké, tak výběr místa je velmi důležitý. Je vždy potřeba najít místo, kde je větší hloubka a nějaký překážky ve vodě. Toto místo jsem si právě našel. Lovil jsem na něm už přes léto a úspěchy byly. Při druhé straně řeky je velká hloubka, ale ne všude. Hloubku tam tvoří dvě velké prohlubně na dně řeky. Na konci jedné hloubky je půlka stromu spadlá ve vodě.

Po příjezdu k vodě jsem si místo lehce pokrmil 16 mm boilies a to o příchuti Shellfish. Bylo to opravdu jen pár kuliček. Do PVA punčochy jsem si vytvořil směs nadrceného boilies s mikro peletami Halibut. K boilies jsem ještě přidával pop-up 16 mm Strawberry Shellfish. Tato kombinace nástrah mi zrovna v tomto úseku dobře funguje.

První den jsem ale o záběr ani nezavadil, druhý den to samé, ryby se neukazovaly. Voda byla úplně mrtvá. Ještě jsem měl před sebou třetí den, který mi dodával naději. Bylo potřeba udělat změnu, a proto jsem začal na 100 % pozorovat vodu. Po hodinách pozorování jsem zjistil, že se občas na hladině pod mým břehem ukáže cestička z malých drobných bublin. Těsně před odjezdem jsem hrstičkou boilies zakrmit místo u mého břehu cca 10 m od břehu.

Ráno po příjezdu připravuji jen jeden prut a dávám na montáže stejný boilies jako první den. S velkou opatrností a tichostí pokládám svoji montáž na předkrmené místo. Za 10 minut po nahození přichází první záběr. Po 4 hodinách lovu nahazuji druhý prut po proudu, ale také kousek od břehu.Na první prut se mi povedlo ulovit 4 kapry za 7 hodin lovu. Někdy je důležité překopat svou strategii lovu, ale nejdůležitější je pozorovat v tichosti vodu.

Za Anaconda Czech Team Ondřej „Souček“ Suk