Další z řady obílených spacáků Level Four

Share Button

Anaconda Level Four 4.2

Spací pytle pod označením Level Four jsou v naší nabídce již řadu let. Já osobně i členové mojí rodiny je využíváme a jsme nad míru spokojení, včetně mé věčně zmrzlé manželky a pánové, to je opravdu co říct. Musím ale zároveň říci, že model Level 4,2 se totálně provedením vymyká všem jeho předchůdcům. Při výrobě tohoto modelu byly použity nejlepší materiály, které jsou dostupné a používají se i k výrobě bivaků, což zaručuje 100% voděodolnost a teplo i v těch nejhorších klimatických podmínkách. Je určen až do – 25°C, což je upřímně teplota ve které asi těžko budeme rybařit, ale je dobré být připraven na vše zejména při pobytu v přírodě.

Celkový pohled na spacák plus jeden kus v zabaleném stavu

Level Four 4.2 se honosí rozměry: 210 cm x 90 cm. Jedná se jak je u těch spacáků standardem o spací pytel čtyřvrství. Já osobně si v letních měsících vnitřní vrstvu vyndávám, protože je velice teplá. Každopádně tato možnost je na vás a je to plus k celkovému pohledu na tento produkt. Jeho variabilita tímto prudce vzrůstá. Perfektní vychytávkou kterou jsem ocenil, jsou karabinky na koncích zipů. Nevím jak vy, ale já vždy zapínám jen jednu stranu spacáku, abych v případě večerního či nočního záběru byl venku u prutů co nejrychleji. Často se mě stávalo, že jak se ze spacáku při šoku z probuzení deru ven, tak se mě zapnutý zip rozepnul a při návratu na lehátko jsem tam s tím musel při čelovce zip zase zapínat všechno rovnat a štelovat, abych mohl vklouznout zpět do tepla a spát. Tohle díky karabince odpadá .. jednu stranu si zapnu, zajistím a vyřešeno. Jednoduše lehnu hodím přes sebe a spím.

Detailní foto karabiny proti rozepnutí zipu

Další vychytávka co mě opravdu potěšila a ocenil jsem nápad. Je velké překrytí přes zipy a to jak zevnitř tak i zvenku. Absolutně není možné, aby vám v jakékoli části spacáku profoukl skrz zip studený vzduch z venčí. Vnitřní přepážka pod zipem je přišitá od spodu a vede nahoru přes zip, naopak vnější je přišitá k horní části a vede dolů přes zip. O kvalitách našich zipů a jezdců vůbec nebudu hovořit, to je samozřejmost. Opět se jedná o drobný detail který v chladu oceníme.


Vnitřní ochrana proti profounutí

Po obou stranách spacáku je kapsa na zip pro uschování věcí co je dobré mít v noci u sebe. I v tom to detailu vidím promyšlenost. Většinou bývá na lehátkách, či spacácích kapsa jedna a většinou je na levé straně. Takže pokud mám lehátko na pravé straně bivaku, kapsa mě kouká do uličky k východu z otevřeného bivaku. Co si dávám do takové kapsy? Peníze, telefon, klíče, doklady? Samozřejmě že ano. Takže je logické, že bezpečnější je mít kapsu za sebou a samozřejmě zavřenou na zip, proč zbytečně riskovat bohužel doba je taková. Je to sice taková drobnost, ale zamyslel jsem se nad tím.http://www.anaconda.saenger.cz/wp-content/uploads/2020/01/81890180_2734744599939534_8802914688699465728_n.jpg

Jedna z kapes na vaše věci

Vůbec není nutné mluvit a samozřejmostech, jako jsou návleky na horní a spodní část lehátka a připínací pásy k lehátku samotnému. Celá vnitřní část je opatřena fleecovou podšívkou která je velice příjemná, samostatná vnitřní část spacího pytle má tloušťku 3,5 cm. Celková tloušťka se pohybuje okolo 20 cm. Transportní rozměr je 50 x 45 x 45 cm Hmotnost tohoto krasavce je cca 6,5 kg což už samo o sobě člověku co se trochu vyzná prozradí, že produkt je vyroben z velice kvalitního materiálu. Vnější časti jsou vyrobeny z MST10.000, což asi každý ví, že je v podstatě nejkvalitnější materiál používaný k výrobě bivaků. Materiál odpuzující vodu vhodný do nejhorších podmínek. Jediné co já bych osobně ještě promyslel a v budoucnu doladil je hlavová část tohoto modelu. U modelů Level four nejsou nijak řešené polštáře. Samozřejmě hned mohu říci proč, díky velice kvalitním materiálům je spací pytel už takhle dosti objemný přidáním ještě polštáře by opět narostla váha a objemnost celého produktu a to už by myslím mohlo být trochu na hraně. Chtěli jsme snoubit dokonalost a zároveň praktičnost všichni víme, že rybařina je objemná. Takže to do jisté míry chápu nic méně to je jediná drobnost co bych po vzebrané prohlídce tohoto produktu mohl vytknout.

Součástí je jak jinak kvalitní přepravní taška z 600 polyesteru. Samozřejmě na zip a je opatřena kvalitně přišitými držadly a dvěma karabinami aby zip rozpínáním materiálu spacáku nebyl příliš namáhán.

Pokud je na plánu si v letošním roce pořídit nový spací pytel je rozhodně na zvážení zda si nepořídit tohoto krasavce…

S pozdravem Marek Tichý Anaconda CZ team

Délka spacáku mluví za vše

Kvalita zipů Anaconda je nepopiratelná

Kapsa překrytá ochranou proti profouknutí zipu

Hlavová část