Delší výpravy

Share Button

Dlouhé výpravy mám rád, nic mě nehoní, všechno se v klidu  připraví,  je prostor  pro pořádný průzkum lokality kde budeme lovit ,  vše je možné si rozmyslet a důkladně připravit ,  není nutné   se věšet,  když záběr nepřichází hned první den.   Na těchto výpravách  se snažím co nejvíce pochopit chování ryb na dané lokalitě.  Často se mě stává tedy pokud mám štěstí a jak se říká do ryb se trefím , že chystám ryby  třeba hodinu dvě za den   ale po tu dobu je to  masakr, že nestačím  obsluhovat dva pruty.

 

Jak krmit správně krmit na dlouhodobých výpravách?  Pokud jsem si opravdu jist výběrem místa a přejdu k fázi dvě a to samotnému lovu, krmné dávky jsou relativně vysoké a  jsou rozděleny na tři sekce.

 Vždy začínám  velkým množstvím  krmení, které zakalí vody,  rychle pracuje rychle se rozpadne a prostě co nejrychleji udělá ve vodě co největší zmatek,  snahou je přilákat  jakou kolik rybu na místo krmení, bez ohledu na druh a velikost. Používám drobnější pelety a nebráním se ani použití method mixů nebo levnějších krmítkových mixu…

 V druhé fázi  používám  větší pelety  s pomalým  rozpadem  vydatnější, kde už pozoruji  drobnou selekci ryb na krmném místě ,  kapři vytlačí drobnou rybu, která se stále motá okolo a  stále láká další zvědavé ryby, aby na místo přijeli,  ale už se nedostane do centra  dění ..

Ve třetí fázi  používám již jen boilie,  které zase rybu trochu vyselektuje, druhým prutem často lovím na okraji krmného místa, kdy se během výpravy  objevují ty nejlepší  ryby, kterým se do hlavního dění nechce. Krmné dávky jsou pravidelné a složené pouze z boostrovaného boilie. Není problém  si pomoci  i boilie na krmení, ale vždy dbám na to, aby mě to všechno chuťově hrálo dohromady.

Při těchto delších výpravách ty největší ryby většinou ulovím  na okraji  krmného místa  na nepříliš  atraktivní nástrahu, velkou kuličku kterou si dopředu namočím , nebráním se ani extrémně velkým soustům,   2 x 24 mm  halloweenu pod sebou  je u mě běžná  nástraha.

Pokud záběry ubývají a podmínky pro lov jsou pořád stejné, myslím tím, že nám karty nezamíchalo třeba počasí. Vrátím se fázi dvě nebo jedna. Řídím se heslem  raději chytím něco, než nic.   Na stojatých vodách v podstatě vůbec  nevyužívám partikl , na řece se mu nebráním, tam je potřeba opravdu masivní krmné dávky a tam je na místě nešetřit, řeka se překrmit prostě nedá.

Závěrem přikládám  fotografie  z poslední delší výpravy kde  to podle tohoto vzoru fungovalo  na jedničku hvězdičkou.

Za Anaconda Czech Team Marek Tichý