Denní a noční místo

Share Button

Přišel víkend a já měl čas se pověnovat malé řece. Pro lov o víkendu jsem zvolil jak jinak, než boilie Scopex + 14 mm pop-up Scopex. V pátek večer přijíždím na místo. První záběr přichází ráno, když vychází sluníčko. Za toho kapra jsem byl moc rád.

Chvilku ještě pozoruji vodu, kolem 10 hodiny dopoledne balím a jedu na chvilku domů. Kolem druhé hodiny odpoledne přijíždím na jiné místo. Toto místo jsem si našel při obhlídce revíru. Našel jsem v polarizačních brýlích pohyb kaprů u jedné překážky ve vodě, proto jsem toto místo musel vyzkoušet.

Na tomto místě se dá lovit pouze na jeden prut. Po chvíli se nad montáží ukazuje první kapr. Zanedlouho přichází razantní záběr a ryba se tlačí na překážky. Úspěšně se mi ji podařilo dostat do bezpečné vzdálenosti od překážky. A já mohl v klidu zdolávat místního kapra. U břehu se nacházela díra ve dně, kde je rozdíl hloubky cca 60 cm a ryba to hned poznala. Tlačila se do ní a začal krásný souboj na krátkou vzdálenost. Po silném souboji vyhrávám a pokládám na podložku krásného kapra. Zabral na kuličku Scopex 20 mm.

Pozorování a obchůzka tohoto revíru se vyplatila. Záběr přišel 15 minut po nahození. Balím a přesouvám se na jiné místo, kde budu chytat do rána. Na místě, kde jsem chytal pouze na jeden prut, jsem se nechtěl dlouho ukazovat, aby mě nikdo neviděl. Pak by se mohlo stát, že by rybáři začali chytat i tam. Na nočním místě jsem se záběru do tmy nedočkal a přišel až opět s východem slunce. Byl to krásný šupík, kterého jsem chytil na kuličku Scopex 20 mm + pop-up 14 mm Scopex. Krásně užitý víkend, i když nebylo moc záběrů.

Za Anaconda Czech Team Ondřej „Souček“ Suk