Denní březnová vycházka

Share Button

Na začátku března jsem se svým parťákem Honzou vydal na další vycházku k vodě. Jelikož nám čas nedovoluje podnikat vycházky na další dobu, tak jezdíme alespoň na denní vycházky. I za tak krátký čas je možné nachytat pěkné kapry. Taktika zněla jasně – mít vše dopředu připravené a mít vše na 100 procent. Lovná místa jsem zvolil na písečném dně. Hloubka byla kolem 1 metru až maximálně 1, 3 metru. Větší hloubku jsem nehledal. Nad vodou byly převislé větve a ve vodě pár napadaných stromů.

Na jeden prut jsem používal boilie Shellfish 20 mm a 16 mm pop-up ananas. Boilies jsem ještě trochu ořezal. Na druhý prut jsem použil boilies  Weed halibut 16 mm, pop-up Weed halibut také 16 mm a ještě powder Weed halibut. Ke každé montáži jsem přidával PVA punčochu s nadrceným boiliem vždy o stejné příchuti. Záběry chodily brzy po náhozu. Ze začátku to byli menší kapříci, kterým zachutnalo Weed halibut.

Když se začalo stmívat, přišel záběr, na který jsem čekal celý den. Pomalá jízda a po záseku se mi na prutu projevila tupá váha. V ten moment jsem si zakřičel: „Yes, je to tam.“ Po dlouhém souboji jsem podebral krásného šupíka, kterému zachutnala kombinace Shellfish a pop-up ananas. Měl jsem neuvěřitelnou radost. Takhle brzy v nové sezóně a taková ryby. Nečekal jsem, že budeme tak úspěšní.

Za Anaconda Czech Team Ondřej „Souček“ Suk