Deštivý víkend

Share Button

Počasí posledních dní projasněné slunečními paprsky bylo velice příjemné a lákalo na první letošní výpravu. Nenechalo nás to klidnými a po dlouhé zimní pauze už to chtělo oprášit pruty. Domluvil jsem se s Jirkou a Liborem na termínu ,kdy všichni máme čas, plánování a přípravy po zimě byli trochu chaotické a nebyl jsem si jist ,jestli jsem zabalil vše potřebné To neplatilo o výběru boilie, v tom jsme hned měli jasno všichni tři. Samozřejmostí pro každého z nás byl Halloween, který je výborný do studené vody a vždy přinese nějaký ten úspěch. Každý z nás si potom vybral jinou příchuť z řady Crunch New Formula a to Treska, Kukuřice a Jahoda. Do PVA punčochy Carpmix crusched boilie a nemohly chybět dipy a powdery.

 

Na víkend původně mělo být hezké počasí, jako celý týden, bohužel se rosničky trochu netrefily a na poslední chvilku změnily předpověď na déšť, vítr a nízké teploty. Hned jsme reagovali na situaci a místo na mělčí část revíru si sedáme k hrázi na nejhlubší místa na návětrné straně, kde doufáme, že ryby budou stáhnuté. Mapování hloubek markerem ukazuje hloubky od 2,5 do 3 metrů a čisté dno bez bahna. Vše jsme stihli akorát, když bylo vše hotové začalo pršet, velkou výhodou byl bivak Nighthawk GF4 – 3, kam se všichni krásně vejdeme a v pohodě přečkáme celý deštivý víkend. Jediné co jsme podcenili bylo oblečení, nebo nás spíše nenapadlo, že budeme tak často u prutů. 

 

Krásně jsme mohli vyzkoušet bundy od Navitas s vodním sloupcem 5000mm a i zimní oblek Anaconda Tornádo se velice hodil. Kapři nás velice překvapily svou spoluprací a aktivitou. Za 3 dny se na břeh podívalo 25 kaprů z toho osm kousků od 8-10kg. Krásné zahájení sezóny, řekl bych a už se těšíme na další výpravy. Abych nezapomněl, v takto ošklivém počasí, kdy vám nezbývá nic jiného než být zavření v bivaku, je velice důležitý kolega rybář nebo rybáři kteří jsou tam s vámi, čekání na záběr je mnohem příjemnější a je i spoustu legrace.

S pozdravem za Anaconda Czech Team Petr Smítka