Deštivý víkend

Share Button

Měli jsme před sebou posledních pár dnů letního období, než začne podzim a tak jsem se s parťákem Honzou a přítelkyní Carol rozhodl, že pojedeme na celý víkend na stojatou vodu. Objevili jsme krásný rybník, který je v lesích.

dsc_1819

 Na tento víkend jsem si připravil partikl, který se skládal: z řepky, kukuřice a obilí. Boilies jsem si vzal z řady Crunch o příchuti Shell fish a Strawberry cream. Velikost boilie jsem zvolil 20 mm. Ke každé kukuřičce jsem přidával pop-up 16 mm vždy o stejné příchuti.  V pátek po práci hned razím za Honzou a nakládáme vybavení do auta. Od chytání nás už dělí pouze nakoupení jídla. Konečně jsme u vody a já vyplouvám na vodu, abych prozkoumal dno a zakrmil si svá lovná místa. Jeden prut jsem vozil cca 200 m k napadaným stromům do malé zátoky. Druhý prut odhazuji pod převislé větve, kde je písečné dno. První záběr přišel až v sobotu hned po ránu po rozednění – brutální jízda a následoval dlouhý souboj z lodi. Než se mi podařilo první rybu zdolat, tak jsem byl úplně promáčený. Zváženo, vyfoceno, a jdeme pouštět.

dsc_1792

První ryba a hned krásný řádkáč, který mi udělal velkou radost. Stále pršelo a rybám to zřejmě vyhovovalo. Záběry jsem dělal v rozmezí 1. hodiny. Na prut z vyvážky chodily menší ryby. Proto jsem se rozhodl předělat montáž na dvě 20 mm kuličky boilie Strawberry cream. Tím se mi podařilo vyselektovat menší kapry. Sobotní odpoledne stále pršelo a záběry začaly chodit rychle po sobě.  V jednu chvíli jsme měli také 3 kapry v podložce – byla to celkem dřina. Těsně před tím, než nám padla tma, jsem odvezl partikl na lovná místa a ještě jsem zakobroval boilie. Neděle byla téměř bez deště, začalo vysvítat sluníčko a i na teploměru se rtuť začala zvedat. Od té doby, co se udělalo relativně hezky a přestalo pršet, tak záběry nepřicházely. Odvezl jsem poslední partikl a chvilku na to přišli dva malí kapři. Už musíme pomalu balit a najednou dostávám poslední jízdu, tím i zdolávám posledního kapra této výpravy.

dsc_1840

Vše už máme naložené v autě a jsem moc rád, že se tento víkend takto povedl. Až na to, že jsem měl všechno oblečení promočený, tak super víkend. Tento víkend se mi povedlo ulovit dost kaprů převážně na Shell fish. Jsou to pro mě cenné ryby.

Za Anaconda Team Ondřej „Souček“ Suk

dsc_1802

dsc_1843