Do třetice všeho dobrého

Share Button

Celý podzim jsem se rozhodl věnovat naší nejdelší řece, se svojí délkou 1094km z toho 370km v Česku je opravdu kde chytat. Mnozí už poznali, že se jedná o řeku Labe, konkrétně jsem si vybral její střední tok. Začal jsem hned na začátkem Září, zkoušel jsem různé místa a příchutě krmení, většinou se jednalo jen o velice krátké vycházky, které netrvali ani 24hodin. Úspěch se ne a ne dostavit, přehodnotil jsem taktiku a začal jsem jezdit na výpravy, které trvali déle jak 48hodin a začali se dostavovat první úspěchy v podobě menších kaprů a cejnů. Jako nástraha dominovala kukuřice z řady Crunch New Formula.

_dsc1784

Návnada se skládala z boilie, pelet a vařeného partiklu. Kromě boilie kukuřice jsem také chytal na Halloween, Tresku a Tutti Frutti. Tyto výpravy jsem absolvoval dvě a zase jsem přemýšlel o změně, rybačka krásná, ale nebyly to ryby na které mám nalíčeno. První změna spočívala v příchuti boilie, Jahodový krém z Crunch New Formula a jako druhá příchuť zůstává Kukuřice, další změna byla v samotné taktice, krmit jen boilie, hodně boilie, velké nástrahy s pop-up a změnil jsem i místo samotného rybaření. Vše zafungovalo jak má a do třetice se velice zadařilo, ovšem taky to nebylo úplně super, hned vysvětlím. Velice brzy jsem zjistil že kousíček od místa kde mám ve vidličce pruty, pod kamenným násypem vodní regulace byla vázka a ryby jsem začal ztrácet. Nalevo od prutů křoví, napravo to samé, nebyla šance rybu zdolávat z jiného místa, ani úhlu.

_dsc1801

Nezbylo nic jiného než se vždy jen modlit, aby si to ryba rozmyslela a do zmiňované vázky nejezdili. Záběrů bylo opravdu hodně, dlouho jsem to nezažil, po první noci jsem měl 5 záběrů z toho 4 na Jahodový krém, bohužel jen jeden kapr se podíval na břeh. Přes den záběrů neubývá, nestačím se divit, jak jahodový krém zdejším rybám chutná. Kobruji čtvrté kilo do vody a je to paráda. Dopoledne jsem už na 9 záběrech 2 kapři venku. Opravdový souboj začíná odpoledne, zasekávám jízdu, zdolává rybu přes celý tok Labe a ryba se vůbec nebrání, nechápu to, to bude nějaký špunt říkám si. Vše začalo až pod břehem a brzy zjišťuji s kým mám tu čest, krásný amur na boilie kukuřice, o kterého opravdu nechci přijít, souboj se mi zdá v tom strachu nekonečný. Vše však dopadá na výbornou, a je můj, ještě fotku a můžeš plavat říkám mu.

_dsc1794

Nebyl jsem na tuto masu záběrů moc připraven, tak se stalo to že mi boilie došlo, byl jsem nucen odjet domů. Brzy se tam zase vrátím. A boilie Jahodový krém a Kukuřice budu mít opravdu dost.

S pozdravem za Anaconda Czech Team Petr Smítka

_dsc1750

_dsc1766

_dsc1797

_dsc1798