Dovolená pro mě na neznámé vodě

Share Button

Přišel čas, má první týdenní výprava za kapry, na kterou jsem se moc těšil. Celý týden jen u vody, to jsem potřeboval. Nic jsem nepodcenil, od objemu krmení, po oblečení i vybavení, hned po příjezdu na revír jsme připravili loď s echolotem, abychom viděli, kde co máme a mohli se co nejlépe připravit na rybolov.

Po prozkoumání dna jsme zavezli bójku na své místo, připravil jsme si na první den dva pruty na zig rig, u kterých jsem zakrmoval peletami a metod mixem který nám udělá pěkný oblak. Na třetí prut jsem dal boilies Halloween 24 mm a přikrmoval jen krmným boilies Halloween.

První den mi přišli krásní kapříci na zig rig, sice menší, ale přece, váhově jsme byli okolo 8-10 kg, ale kvůli tomu jsme nepřijeli. Druhý den za mnou přijela má drahá polovička s malým synem, který tu zůstal se mnou, bylo to poprvé, co byl u vody, tak dlouho.

Zig rig se osvědčil , na něj jsem měl stále záběry, jen jsem více krmil, měl jsem sebou 100 kg boilies + pelet,  to znamená 14 kg denně + alespoň 3 kg metod mixu. Tato taktika se mi vyplatila, ryby jsem si tam stáhl a udržel, záběry byli jen přes den, večer skoro nic, samozřejmě nemůžu zapomenout na třetí prut, Halloween opravdu jezdí všude, ale měl jsem sebou i jiné boilies, zkusil jsem na noc dávat boilies Jahodový krém,  záběry chodily pravidelně, byla to dobrá volba, toto boilies mi funguje jak na Labi, tak i na stojáku .

Další dny to bylo super pořád jsme tahali krásné ryby ale nemohli jsme se dostat přes váhu19 kg. Čtvrtý den se ochladilo, začalo pršet a hodně foukat. Během dne jsme nemohli skoro nic dělat a na vodu jsem pomalu nemohl. koukali jsme s malým na pohádky, čekal jsem, až to přestane, ale během toho největšího lijáku přišla divoká jízda, říkal jsme si, že to bude větší ryba, vyběhl jsme k prutu, zasekl a už jsme věděl, že to nic velkého nebude, na břeh se podíval malý kapřík, okolo 6 kg,  jen co přestalo foukat, hned jsem šel do lodi a mazal to převézt a zakrmit, druhý den se nám poštěstilo a podařilo se mnoho krásných, větších ryb,

Byla to super výprava na neznámou vodu a strašně jsem si to užil. Posunul jsem se zase v kaprařině o něco dál. Za 7 dní se povedlo vytáhnout spoustu ryb na břeh, ryby většinou od 8-16 kg, bylo jich tam spoustu, ani se mi nechce balit, rád bych ještě týden zůstal, ale není krmení nejsou, ryby a dovolená končí, zpět to reality

Za Anaconda Czech Team Vašek Šikl