Dva mrazivé dny na jezeře

Share Button

Je jedenáctého listopadu a já s tátou a ještě s pár fajn přáteli vyjíždíme na 4 Ha jezero. Teplota se pohybuje kolem nuly a v noci teplota padá až na – 7 stupňů celsia. Nejprve se pořádně oblékám a poté si připravuji vybavení. I když je výprava cílená na kapry, vzal jsem si s sebou feederový vercajk. Hrozně mě láká vytáhnout si krásného kapra na feederový prut, ale jelikož mám feedery medium-heavy a přeci jen nechci nic podcenit, tak za mnou přijeli kolegové z Anaconda teamu Dan a Petr. Dan mi půjčil své Econy ve verzi Ultra-Heavy do kterých jsem se hned po první vteřině zamiloval. Naprosto luxusní proutky se kterými se opravdu nemusím bát větší

1230-kg-96-cm

12,30 kg, 96 cm

Kluci rozdali pár rad, tipů a triků a šlo se na věc.  Na nic nečekám a rozdělávám si krmení. Na tuto výpravu jsem jako základ zvolil 2,5 kg balení Tench/Carp společně s 1kg balením Carp Yellow, do kterého přidávám 1kg 6 mm peletek, samozřejmě nesmí chybět řepka a jako třešničku do krmení nastřihávám 2 hrsti hnojáčků. Vlasec zaklipovávám na cca 40-50 metrech a začínám krmit. Po zakrmení si vlasec z klipu vyndávám  a označuji ho fixem. Nástrahy různě střídám, zkouším  hnojáčky, kukuřici, peletky, prostě vše co mám u sebe. Po prvních 16 hodinách bez záběru si opravdu lámu hlavu s tím, co tak asi dělám špatně. O krmení jsem přesvědčen, že funguje jak má a proto zkouším vše možné, různé délky návazců, různé velikosti háčků a střídám i nástrahy. No ono v listopadu, když má voda 4 stupně celsia se asi nebude čemu divit.

1260-kg

12,60 kg

Jediné čím si neaktivitu kaprů vysvětluji, je to, že jsou prostě mnohem dál, než jsem schopen nahodit. Půjčuju si proto kaprový prut od táty a pod háček dávám pro mě absolutně největší pecku a to boilies od kolegů z Anacondy a to Halloween. Už při nastražování mi něco říká, že tohle prostě bude fungovat!!! Do PVA si nadrtím  4 kuličky Halloweenu a jednu dávám pod háček. Sedám si na loď, beru si s sebou kýbl s rozdělaným krmením a jeden prut zavážím k protějšímu břehu. Opatrně pokládám montáž na dno a kolem lopatkou rozhazuji krmení v okruhu cca 2 metry a jako bonus kaprům přihazuji 7 kuliček.

  dsc_0621  dsc_0647

Takže si to shrneme, na dně leží Krmení Tench/Carp společně s Carp Yellow a malými peletkami a pár kuliček halloweenu. Jsem prostě přesvědčen že tohle musí fungovat a proto netrpělivě čekám na záběr. Mezitím se tátovi rozjíždí prut, na kterém měl nastražené to samé a nakonec zdolal krásného kapra 7kg.  A je to tady. Neskutečná jízda, zvedám prut a okamžitě na loď. Podél druhého břehu kde mám nastraženo je ve vodě spousta kořenů, stromů a nechci o rybu přijít. Po nádherném souboji končí v podběráku krásný kapr.

w

Po změření a zvážení jsem opravdu šťastný, první ryba a hned 96 cm a 12,30 Kg. Co víc si v tomto počasí přát. Kamarád David také nastražil Halloween jak pod háčkem tak do PVA a úspěch se za nedlouho dostavil a vytáhl kapříka 8 kg. Zima je opravdu velká a bez topení v bivaku si tuto výpravu nedokážu představit. Prsty u nohou mám tak zmrzlé, že kdybych zakopl tak mi prsty upadnou: Za dalších 6 hodin se mi povedli další dva krásní kapři a to jeden 10 kg a druhý 12,60 Kg a taťka si taky vytáhl 8 kiláče. Suma sumárum, zima byla veliká, ale s kvalitním krmením a kvalitním boilie se dá pěkně zachytat i když je teplota pod nulou .

tatkuv-na-halloween

taťkův na Halloween

S pozdravem Radek Kubánek

a

b

c

d

e