Dvoudenní rybařina

Share Button

Už 14 dní dopředu jsem plánoval nějakou výpravu na ryby a naskytla se mi příležitost na pěkný revír, ale termín byl v pracovním týdnu, řekl jsem si, že to je vlastně jedno a že v týdnu alespoň nebude takový tlak rybářů na revíru.

Zajistil jsem si dovolenou a v úterý, než jsem odjel na noční, jsem si vše připravil do auta. Celou noc v práci jsem se nemohl dočkat, až budu moct vyrazit. Sice na cestu jsem se moc netěšil, bylo to 160 km, ale co, to jak jsem se těšil na ryby, mi dodávalo sílu to zvládnout. Po cestě jsem se zastavil na malý nákup, abych měl dostatek jídla a pití a samozřejmě se trošku protáhnout abych neusnul. Cesta byla dlouhá všude uzavírky, kolony. Když jsem dojel konečně na místo a odnosil si věci na místo, bylo mi hned líp a ani spát se mi nechtělo

Připravil jsem si pruty, vybral lovné místo a připravil si partikl na zakrmení. Použil jsem tygří ořech, protože jsem věděl, že to na tomto revíru funguje. Boilies jsem použít nechtěl, bylo ještě brzo a díky počasí, jaké bylo, jsem nechtěl riskovat, že odjedu bez ryby. Udělal jsem si návazec a pod háček jsem se rozhodl dát 3 zrnka kukuřice a k tomu jsem si zakrmil 5 kg partiklu, na druhý prut jsem udělal návazec s dvěma tygřími ořechy a také si trochu zakrmil. Tygřím ořechem jsem nezakrmoval moc velkým množstvím.

Při každém náhozu jsem si přidal na háček PVA punčochu s method mixem pro zatraktivnění, udělá to krásný voňavý mrak. První den od rána nic, první záběr přišel na kukuřičku okolo 22 hodiny, kdy se zdolal krasný šupík, sice pěkně pomlácený, ale udělal radost. Druhý den nebyl žádný záběr, toho jsem se bál, bylo ochlazení a ryby se zase zastavily, no nic, přehodil jsem si na noc, aby to bylo vše v pořádku, zakrmil si zase trošku partiklem a tygřím ořechem. Okolo 3 hod ráno přišla jízda a další šupík, radost byla a byl jsem spokojený, na to počasí jsem byl velice spokojen. Poslední den, když jsem balil, se mi rozjel prut a mohl jsem si udělat jedinou fotečku s krásným šupíkem, ani jedna z ryb nebyl žádný mohykán, ale všechny potěšily.

Za Anaconda Team Vašek Šikl