Výprava na Dyji 6

Share Button

Výprava na Dyji 6

Ahoj kamarádi! Právě jsem se vrátil z docela vydařené výpravy na Dyji 6, rád bych se s vámi podělil o své zážitky z této neskutečné přehrady. Nebyla to má první výprava na pálavská jezera, avšak stále tyto vody poznávám a mám se ještě hodně co učit. Každý lov na Mušovských jezerech je v něčem jiný, něco vás překvapí, nikdy se nenudíte!

 

Ještě něž jsme s kamarádem vyrazili na 5 dní pod pálavské vrchy, den předem jsme zajeli projít celou jižní stranu hráze. Informace od rybářů byly docela příznivé, udělali jsme si nové kamarády, vybrali lovné místo a vyrazili k domovu naskládat věci do aut. Další den kolem oběda stojíme opět na hrázi Dyje 6, táhneme veškeré vybavení na předurčené místo. Po všech těch nudných, avšak nezbytných úkonech jako je stavění bivaku jsme se konečně pustili do lovu. K dispozici jsme měli zavážecí lodičku, která mi v jisté míře usnadnila výběr lovných míst.

Doma jsem si předem připravil směs pelet různých průměrů laděných do masových příchutí, obohacené o vařený partikl a masový booster. Nezbytnou součástí mého krmení jsou i proteinové pelety, protože s kukuřicí tvoří pro ryby takovou potravu, která dokáže kapříky doslova rozežrat. Nic se nesmí přehánět, a proto proteinové pelety používám pouze na začátku lovu, abych si nestáhl hejna menších ryb. Takto namíchané krmení jsem později dopravoval na lovné místo krmnou raketou a zavážecí lodičkou přesně na montáž. Z krmného boilie jahoda a oliheň jsem pak kobrou rozkrmil celý pás. Až na vodách, kde potřebujete krmit boiliesem opravdu daleko oceníte lehkou karbonovou kobru.

Již na začátku výpravy jsem kamarádovi Tomášovi řekl, že bych chtěl chytnout nějakou pořádnou rybu na ronnie rig, jelikož se tomuto návazci letos hodně věnuji. Z tohoto důvodu jsem na jeden prut navázal jíž zmíněný ronnie rig. Dříve jsem tímto návazcem dosti opovrhoval, jelikož sem si myslel že je to prostě kus železa. Postupem času jsem ale změnil názor, sice to nevypadá bůh ví jak, ale opravdu to funguje skvěle! Na druhý prut jsem celkem okamžitě a bez většího rozmyslu nastražil klasický panáček silné kořeněné masové příchutě, to je přece na těchto jezerech zdroj na velké ryby! Boilie Fire Tuna nastražené na panáčka jsem zavážecí lodičkou vyvezl asi na 150 metrů, těsně za koryto řeky Dyje. Prut s ronnie rigem jsem chytal blíž, asi na 105 metrech, těsně před korytem. Na těchto místech jsem oba pruty chytal celých 5 dní.

S nástrahou na ronnie rig jsme hodně experimentovali, pop-up menších průměrů byly opravdu lákavé bonbony pro spoustu kapříků do 7 kg. Halloween pop-up ve velikosti 16 mm již byla jiná káva, začaly brát i lepší ryby okolo 10 kg. Nicméně jako ten opravdový klenot se ukázalo jahodové pop-up ve velikosti 20 mm, na které se mi povedlo ulovit neskutečnou rybu!

http://www.anaconda.saenger.cz/wp-content/uploads/2020/04/IMG_20200419_145123-scaled.jpg

http://www.anaconda.saenger.cz/wp-content/uploads/2020/04/IMG_20200419_145123-scaled.jpg

Celkem jsme ve dvou lidech za 5 dní zdolali přes 30 kaprů napříč všemi váhovými kategoriemi. Nutno dodat, že díky škeblím a zatopené hrázi jsme o spoustu ryb přišli. Z této výpravy jsem odjížděl dost unavený, avšak nabit novými poznatky, které mi určitě pomohou na mých dalších výpravách!

Za Anaconda Czech Team Šimon Zapletal