Etapa 3

Share Button

Poslední etapa a konec denních vycházek na řeku.

Chytal jsem různou velikost kaprů, ale povedli se mi i velcí, z kterých mám obrovskou radost. Hrozně si jich vážím a doufám, že se s nimi snad ještě v budoucnu setkám. S jedním šupíkem jsem se v loni setkal a byl to pro mě krásný pocit, když jsem ho měl opět na prutu a mohl ho držet ve svých rukách a kochat se jeho krásou – díky kámo!

Musím říct, že jsem měl opravdu velké štěstí, že jsem o žádnou rybu nepřišel v žádné vázce, a to jich bylo přímo poseto. Skoro pro každou rybu jsem šel na člun. Místní sorta kaprů je velmi bojovná, takže mě krásně potahali a já si to velice užíval.

Hlavně pro mě bylo nejdůležitější, že háčky Power Carp 988 držely dlouho své ostří a vydržely těžkému náporu ryb. Za mě se na tyto háky mohu v těchto situacích spolehnout.

Čím déle jsem na místo dojížděl, tak intenzita záběrů klesala – nejlepší byl první den. Pro tyto vycházky jsem si vzal osvědčené boilies na této vodě. Jak jinak, než Halloween. Chytal jsem a krmil pouze tímto.

Doufám, že mi to letos vyjde a budu se moc na toto místo vrátit a znovu porovnat síly s místními kapry. Tyto vycházky mě opravdu naučily spoustu věcí. Rady ohledně řeky, ale i kaprařiny. Vždy si těchto rad moc cením, protože jsou pro mě nejdůležitější. Důležité také bylo číst vodu a to se hodně vyplatilo.

Pak jsem přestal dělat na jeden prut úplně záběry. Díky neustálému pozorování vody jsem viděl pohyb ryb o trochu jinde, než jsem měl prut nahozený. Přemístil jsem ho a začaly na něj opět chodit záběry.

Za Anaconda Czech Team Ondřej Suk