Francouzská spojka

Share Button

Je tu 5.květen a vytoužená týdenní výprava na šupinaté mohykány .  Natěšenost je o to větší, že je to i týden, co se nám dostala do ruky nová  boilie řady Bionic Crunch. Od které jsem po dlouhém pečlivém vybírání zvolil dvě příchutě k testování a to : Cheese onion a Garlic bomb.

Tento čas každoročně patří výpravě na zahraniční revír, ale letos je vše jinak. Protože naše francouzská spojka Fabrice, projevil přání vyzkoušet nějaký český revír. Což je prakticky povinnost, potom jak se o nás staral ve Francii. Výběr lokality nebyl lehký. Nakonec padla volba na velkou pískovnu, kde jsme měli informace o výskytu trofejních kaprů.

Na revíru jsme si našli odlehlé místo, kde budeme mít klid pro námi zvolenou taktiku. Po utáboření jsme si našli pomocí echolotu naše lovná místa, které jsme označili tyčovou bójkou. O předem získaných informací o tomto revíru jsme věděli, že zde dobře funguje zig rig. Proto i krmení bylo přizpůsobeno této taktice a namíchal jsem ho tak, aby část krmení zůstala u dna a část se uvolňovala vodním sloupcem.

Tímto stylem jsem krmil bójkou označené místo, kde jsem do osmimetrové hloubky pokládal první prut se čtyřmetrovým zig rigem. Druhý prut byl mimo rozkrmené místo, kde jsem očekával opatrnější a větší ryby. Jako nástrahu jsem zvolil Cheese onion s 20mm plovkou, to jsem zavezl asi s 1kg krmného boilie cca 15 m od prvního rozkrmeného místa.

Taktika na zigrig se ukázala jako správná. Po půl hodině se ozval hlásič, první ryba je v podběráku,  krmení fungovalo jak mělo a dá se říct, že ryby chodily v pravidelných intervalech, ale bohužel nedosahovaly těch velikostí, kvůli kterým jsme tady (max. 9kg ).

V noci nás nechaly ryby vyspat, ale ráno přichází pomalý záběr i na druhý prut. Už při zdolávání je mi jasné, že se jedná o slušnou rybu. Ale jaké bylo mé překvapení, když jsem kapra dostal do podběráku. Hned jsem si řekl: „To je ryba, kvůli které jsem tady.“ Po nafocení a zvážení zjišťuji, že atakuje hranici 17-ti kg. Tak to je BOMBA, první záběr na nové boilies a hned takový klenot. Protože druhý den na zig rig chodily jen menší ryby, přehodnotil jsem taktiku a i druhý prut jsem předělal na dno. A putovalo na něj druhé mnou testované boilie Garlic bomb.

Po zavezení jsem si chtěl v klidu sednout, ale to mi nevyšlo, protože přišel nečekaný rychlý záběr. A po zdolání kapra se na mé podložce objevuje nádherný dlouhý lysec, kterému co chybělo do váhy, dohnal neuvěřitelnou délkou 104 cm. Tak takový začátek pro nové boilie jsem opravdu nečekal.

Ve zbytku týdne jsem nakonec ulovil dalších 9 krásných kaprů mezi 10 – 17 kg.. Jako třešnička na dortu byl můj první životní  Two tone s váhou 14,8 kg. Tak čekal jsem hodně, ale takový raketový nástup určitě ne. Týden je za námi a já už se nemůžu dočkat další rybačky s naší novou zbraní Bionic Crunch.

Za Anaconda Czech Team Jiří Hejna.