Hlásiče záběru Anaconda Tiki Taka verze TSX a GSX

Share Button

Hlásiče záběru Anaconda Tiki Taka verze TSX a GSX

Další novinkou pro rok 2019 a v našich očích asi tou nejočekávanější jsou hlásiče Anaconda – Tiki Taka verze TSX a GSX, které splňují všechny požadavky moderního rybáře. Jedná se o novou generaci oblíbených hlásičů záběru. Vyznačuje se především svým futuristickým neokoukaným vzhledem. Design ve stylu gun smoke je doplněn u modelu TSX černým chromováním a u modelu GSX světlým chromováním, což dodává hlásičům velmi elegantní design.

Mají vodotěsné a mrazuvzdorné pouzdro a bezpečně oddělený prostor pro baterie. K hlásičům lze připojit swinger pomocí jacku, který se k hlásiči připojí vpravo dole. Samozřejmostí jsou multicolorové LED diody, díky kterým lze vybírat z 6 různých barev. Záběr nám hlásič ohlásí pomocí jasného optického i akustického signálu. Na hlásiči lze nastavit 6 úrovní citlivosti, 7 úrovní nastavení tónů a 7 úrovní hlasitosti z nichž 7 úroveň je tichá a jsou aktivní pouze LED diody. Na hlásiči lze v případě potřeby zapnout příjemné noční osvětlení modré barvy. Příposlech lze použít jako baterii, kdy všechny bílé LED diody jasně svítí. Na příposlechu lze nastavit tři různé druhy alarmu. Dosah signálu při vzdálení se od prutu je 150m. Hlásič i příposlech mají funkci detekce vybité baterie.  Zdroj napětí jsou baterie AAA. Na hlásič lze lehce umístit dvě ochranné uši, které brání prutům vyskočení i při prudkém záběru a samozřejmě jsou součástí balení. Je zde možnost spárování s lampou Tiki Taka Radio Link, která také není součástí dodávky. Hlásiče se dodávají v praktickém pouzdře v sadách po 2,3 nebo 4 kusech plus příposlech.

Verze TSX má navíc dvoucestný přenosový systém a lze tak nastavit pomocí inteligentního příposlechu na dálku nastavit zvuk, citlivost a hlasitost. Celkový dojede velice pozitivní, Hlásič je vybaven čtyřmi tlačítky k ovládání hlásičů a centrálním panelem uprostřed hlásiče. Možná si řeknete, nebo budete mít strach ze složitého ovládání, ba naopak. Vše je prakticky uspořádané a velice dobře ovladatelné. Jen je rozumné před použitím přečíst návod k obsluze.

Funkce a návod k obsluze

1.) Zapnutí:

Podržte tlačítko „Power“ přibližně 3 sekundy, rozblikají se LED diody a ozve se tón,

který potvrdí zapnutí přístroje.

2.) Ovládání hlasitosti:

V pohotovostním režimu stiskněte tlačítko „V“ v pravém horním rohu, indikátor funkce „V“ se rozsvítí, reproduktor vydá krátké pípnutí a systém vstoupí do režimu nastavení hlasitosti, potom tlačítkem „+“ / „-“ nastavíme hlasitost, (celkem 7 úrovní). Pokud v průběhu 5 sekund nestlačíte tlačítka nastavení, systém automaticky vypne indikátory funkcí a ukončí režim nastavení hlasitosti.

3.) Ovládání tónů:

V pohotovostním režimu stiskněte tlačítko „T“ v pravém dolním rohu, indikátor funkce „T“ se rozsvítí a systém vstoupí do režimu nastavení tónů, potom tlačítkem „+“ / „-“ nastavíme tón, (celkem 7 úrovní). Pokud v průběhu 5 sekund

nestlačíte tlačítka nastavení, systém automaticky vypne indikátory funkcí a ukončí režim nastavení tónů.

INFO: V pohotovostním stavu je tón příposlechu synchronizován s výstražným zvukem vybraného hlásiče, což

znamená, že tón příposlechu je určen tónem nastaveným na hlásiči.

4.) Ovládání citlivosti

V pohotovostním režimu stiskněte tlačítko „S“ v levém horním rohu, indikátor funkce „S“ se rozsvítí a systém vstoupí do režimu nastavení citlivosti, potom tlačítkem „+“ / „-“ nastavíme citlivost, (celkem 6 úrovní). Pokud v průběhu 5 sekund nestlačíte tlačítka nastavení, systém automaticky vypne indikátory funkcí a ukončí režim nastavení tónů.

5.) Indikace záběru (záběr / zpětný záběr).

Zda se jedná o záběr nebo zpětný záběr poznáme podle LED diody a podle zvuku hlásiče. Pokud LED dioda bliká a hlásič záběru má trvalý tón, jedná se o klasický záběr, pokud se rozsvítí bílá LED dioda a hlásič pouze jednou pípne, jedná se o zpětný záběr.

6.) Nastavení režimu alarmu Přijímač

V pohotovostním režimu stiskněte tlačítko „T“ v pravém horním rohu, indikátor funkce „T“ se rozsvítí a systém vstoupí do režimu nastavení alarmu, potom tlačítkem „+“ / „-“ nastavíme režim alarmu.

K dispozici jsou tři režimy alarmů:

    1. zvuk + světlo
    2. zvuk + vibrace + světlo
    3. vibrace + světlo.

Pokud v průběhu 5 sekund nestlačíte tlačítka nastavení, systém automaticky vypne indikátory funkcí a ukončí režim nastavení tónů

7.) Výběr barev

Stiskněte tlačítko „C“. Pomocí tlačítek +/- můžete vybrat jednu ze 7 oblíbených barev.

8.) Kontrola dosahu signálu:

V pohotovostním režimu podržte stisknuté tlačítko „C“ na levém dolním okraji příposlechu asi 3 sekundy. Nyní

pomocí tlačítek + / – vyberte hlásič záběru, na kterém chcete dosah zkontrolovat a znovu stiskněte tlačítko C po dobu 3 sekund, pět červených LED diod signalizuje, že jste v dosahu signálu.  Jakmile opustíte dosah, příposlech vám tuto skutečnost oznámí.

9.) Nastavení hlásiče záběru pomocí příposlechu

V pohotovostním režimu podržte stisknuté tlačítko „C“ na dolní levé straně příposlechu přibližně na 3 sekundy.

Nyní se rozsvítí červená LED dioda na příposlechu.

Nyní postupujte rychle. Stiskněte na příposlechu funkci, kterou chcete nastavit, jakmile se rozsvítí indikátor funkce, pomocí tlačítek +/- proveďte nastavení.

Ihned po nastavení stiskněte tlačítko C na 5 sekund.

Na příposlechu probliknou čtyři bílé LED diody, čímž se nastavení uloží. Během nastavení zvuku a tónu jej můžete slyšet pouze příposlechu.

10.) Detekce napětí baterie

V pohotovostním režimu systém automaticky detekuje napětí baterie, když napětí baterie klesne na nízkou hodnotu, ozve se z reproduktoru dvakrát krátké pípnutí. Každou minutu zazní zvukový signál, dokud nebude baterie vyměněna.

11.) Funkce osvětlení v příposlechu (osvětlení – všechny diody jasně svítí)

Stiskněte tlačítko „C“ a nyní můžete funkci baterie,  tlačítkem +, tlačítkem – ho vypnete

12.) Zapnutí / vypnutí nočního světla (na hlásiči)

13.) Dlouhým stisknutím tlačítka „C“ se aktivuje noční osvětlení. Stisknutím tlačítka „C“ se opět deaktivuje.

Závěrem musím, říci že v tomto produktu vidím velký potenciál a je to jedna z nejzajímavějších novinek  které tento rok  uvádíme na český trh, cena tohoto produktu ať už e jedná  o verzi TSX nebo GSX je vyšší, ale úměrná vysoké kvalitě tohoto produktu a rozhodně doporučuji investici provést pokud máte zájem o produkt z dobrým servisem a kvalitou.  Cena dražšího modelu je od 7000 až do 11000 korun  cena  levnějšího  6000 až 10000 dle velikosti sady.