Isabelle

Share Button

Stále jakoby to bylo včera, ten pohled do těch očí. Pro připomenutí těm co nečetli mé předešlé zprávy je tato zpráva jakou si perlou toho nejdůležitějšího za 72 -hodinovou výpravu v polovině měsíce září. Ke konci druhého dne výpravy se mi po odbytí 21.00 hod. rozeznil hlásič a ryba si z pomalé jízdy ubírala jeden metr vlasce za druhým. Pod háčkem jsem měl nastražený dvě 20 mm kuličky boilie na dno příchutě jahodový krém z řady Crunch, boilie Anaconda, řádně vymáchané v dipu též příchutě.

Zpráva od vody č.11

 

Ryba se po záseku rozjela směrem ke břehu, kde se při prvním kontaktu se dnem otočila a vyrazila zpět směrem ke korytu řeky. Zde již však dlouho nepobyla, samotný boj totiž netrval déle než 5 minut. Kromě pár mírných výpadů u břehu jakoby ryba boj předem vzdala a já tak předpokládal rybu o váze okolo 10 kg. Opak byl však pravdou. Při prvním viditelném kontaktu s rybou jsem prozřel, i když můj první typ byl někde okolo 16 kg. Jednalo se o lysce, který se i překvapivě na první pokus nechal navést do podběráku. Avšak při zvednutí samotných ramen podběráku jsem svůj typ poněkud přehodnotil. V tento moment se mi rozklepali nohy a já tohoto velikána donesl co nejopatrněji do podložky, kterou svou šíři zcela vyplnil. Má radost v tento okamžik neznala hranic.

Zpráva od vody č.11 (2)

Nevěřil jsem vlastním očím a tohoto lysce jsem si prohlížel s otevřenou pusou a jen nechápavě jsem kroutil a říkal si, že Labe asi před námi skrývá ještě mnoho pokladů, tedy aspoň v to doufejme, jelikož tato ryba dle mého názoru patří právě k těm skvostům, kterými tato naše řeka díky bohu ještě oplývá. Při fotodokumentaci jsem děkoval tomu nahoře za dárek k narozeninám, kterým mě obdaroval. Kapr jakoby si užíval focení a s ledovým klidem pózoval před objektivem. S takovým úlovkem jsem samozřejmě zaplul do řeky, kde mé focení a mazlení s rybou pokračovalo. Vůbec, ale vůbec se mi tuhle rybu nechtělo pouštět zpět do jejího království, jelikož to byl pro mě opravdu jeden z nejemotivnějších zážitků v mém dosavadním kaprařském putování právě za těmito poklady. Mazlení s rybou jsem se nemohl nějak nabažit. 🙂 Při posledním doteku s rybou jakoby tento pro mě “ francouzský “ typ kapra pomalu připlul do mého podběráku, tak i z podložky pomalu odjel do temných hlubin. Se vší elegancí a krásou, a tak si ho taky budu pamatovat.

Zpráva od vody č.11 (3)

Svou klenbou těla a svým vzhledem mi tato ryba, tedy tento lysec připomínal lysce chycené na těch nejznámějších francouzských jezerech, které jsem si při prvotním pohledu na tohoto lysce vybavil z kaprařských časopisů a videí a navíc po nahlédnutí přátel kaprařů na tuto rybu bylo patrné, že tento kapr zřejmě ještě nikdy neokusil blesk fotoaparátu. Z těchto dvou důvodů jsem si dovolil tohoto lysce pojmenovat francouzským a ušlechtilým jménem Isabelle. Ryba byla dvakrát převážena, jelikož se jednalo o hraniční váhu, která nakonec shodně ukázala hodnotu 19,80 kg při délce 91 cm. Osobák byl tedy o 0,4 kg pokořen.

Zpráva od vody č.11 (1)

Pocity a dojmy, které jsem při focení zažíval, se nedají ničím nahradit, jsou to pro mě neopakovatelné zážitky. Tato výprava byla velmi zdařilá a já doufám, že se někdy s Isabelle opět setkáme.

Pozdrav od královny našich řek zasílá Šaman z Teamu Anaconda

Zpráva od vody č.11 (4)