Jak počasí míchá karty

Share Button

Na sklonku srpna  jsem chystal  týdenní výpravu  za kapry  ve společnosti mé drahé rodiny. Plán byl jasný, větší  množství krmení  a sázka na jistotu, což je jednoznačně boilie s příchutí Halloween,  Mais ,  Kreveta-česnek a Treska. Velké množství  pelet   rozmanitého druhu a hodně zálivek v příchutích  používaného boilie. Lovil jsem ve vzdálenosti cca 130 metrů od břehu na zlomu dna z 6,5  na 8 metrů, v předchozích letech bylo toto místo, na této vodě dosti produktivní, takže nebylo co řešit. 

DSC_0340

Do hry samozřejmě vzhledem k hloubce a teplotě vzduchu i vody měli vstoupit  i  delší návazce s plovoucím boilie příchutí, Ananas, Halloween  a Banán. Prvního záběru jsem docílil až po 30 hodinách od vyvezení první montáže. Ryby příliš  nespolupracovali, záběry přicházeli  jen nárazově. Rybou výpravy byl krásný, starý  lysec přes16kg, který byl odměnou za snahu. Ne vždy to jezdí tak, jak bychom si přáli ale,  může být i hůř tak si nebudeme stěžovat. Počasí bylo velice nestálé,  jedním z hlavních důvodů, proč výprava nebyla tak povedená, jak jsme si přáli, byly podle nás výrazné změny atmosférického tlaku.

DSC_0321

Samozřejmě jsme ryby na  jezeře hledali a prohledávali  každý kout. Nakonec jsem nejvíce ryb nalezli na velkých mělčinách, na které jsem bohužel našimi montážemi nebyly schopni dosáhnout. Po sléze na mělčinách  lovili  známý rybáři a i oni si stěžovali na kapří apatii vůči návnadám a nástrahám.  Záběrů  docílili jen v nočních hodínách. No, co říci  závěrem .. někdy prostě nezobou 🙂

S pozdravem Marek Tichý

DSC_0332  DSC_0337  DSC_0354  DSC_0363  DSC_0380  DSC_0395