Jasná volba

Share Button

Když se konečně blížil den, kdy bych mohl vyrazit na ryby, začal jsem přemýšlet na jakou vodu vyrazit. Zda zvolit stojatou vodu, která je v těchto dnech značně prohřátá nebo se pokusit zaměřit na tekoucí. Bohužel ať člověk přemýšlel, jak chtěl v takto dlouho trvajícím suchu je vody všude poměrně málo. Když jsem si objížděl řeku, kde by se popřípadě dalo chytat, žádné místo mi nepřipadalo ideální na krátkou vycházku a pokusit se přelstít nějakého pěkného kapra.

Volba padla na krátký úsek, kde voda tolik neteče, ale za to je značně hluboká a vím, že na dně je krásný písek, takže bych neměl mít problém s prezentací nástrahy na dně. Na tak krátkou vycházku jsem zvolil novou řadu boilie Bionic Crunch s příchutí Fire Tuna a známý, mnoha lidmi vyzkoušený Halloween ve velikosti 20mm. Po příjezdu na místo jsem začal vybalovat pruty a připravoval si nové montáže. Na jeden prut jsem zvolil nenápadnou montáž s jednou kuličkou Fire Tuna, která bude nenápadně ležet mezi ostatními na dně a bude působit věrohodně. Na druhý prut jsem umístil panáčka s příchutí Halloween.

Kolem každé montáže jsem nakobroval několik kuliček. Při čekání jsem si všiml, že kolem montáží je docela rušno a že se na dně něco děje.  Cestičky z bublinek jasně naznačovaly, že pohyb ryb na dně opravdu je. Bohužel celé odpoledne se mi žádný záběr nepovedl a tak jsem čekal, jestli nebudu mít štěstí v noci.Než jsem si šel lehnout nakobroval  jsem ještě několik kuliček k montážím a povzdychnul jsem si, snad budu mít štěstí. Pozdě v noci přichází krásná jízda a já konečně cítím, že taktika vyšla a mám tu čest bojovat s krásným říčním kaprem. Po podebrání jsem měl obrovskou radost, veškerý čas a hledání správného místa se vyplatil. Rychlá fotka a šup zpět do vody. Zachumlal jsem se do spacáku s krásným pocitem, že to vyšlo.

Ráno, když jsem se probudil, zavzpomínal jsem na nočního bojovníka, který nepatřil mezi obry, ale se svojí váhou těsně pod 7 kilo jsem byl spokojený. Řekl jsem si, že ještě chvilku počkám a začnu balit, než bude to šílené vedro. Tato myšlenka se mi vyplatila. Při uklizení spacáku jsem uslyšel, jak začal pípat příposlech jako o život. Rychle jsem doběhl k prutům a zaseknul jsem. Ryba měla úplně jiný tah než ta před ní.  Po nějaké době přetahování jsem konečně uviděl nádherně stavěného šupináče, který po zvážení ukázal váhu přes 11 kilo.

Nádherný zážitek na tak krátké vycházce. Podařily se mi chytit ryby, o kterých jsem snil a přál jsem si je ulovit. Snad se s nimi ještě potkám.

Za Anaconda Team Jiří Kučera.