Kapři s ořechem

Share Button

Někdy se stane že se dostanete i v této době , i když se boilie používá řadu let, na revír, kde kapři  nemají z boilie velkou zkušenost  a  trvá to delší dobu, než vám boilie začnou konzumovat a vyhledávat.  V tomto případě se rád vracím k přírodním nástrahám, asi nejrozšířenější  možností  je vláček  kukuřice pod háčkem,  já osobně dávám přednost použití  tygřího ořechu, tato nástraha  může být i velice  platná, třeba na revírech kde se vyskytuje všechno žeroucí jeseter a vy o jeho záběry nemáte zájem. Jedna z mála věcí, které si tato ryba většinou nevšimne  je právě tygří ořech. Využívám ho  dokud  mě nezačnou chodit záběry na boilie.

Tygří ořech si můžete zakoupit suchý, nebo nakládaný, nebo dokonce ochucený a barvený. Nejraději používám nakládaný, který si jemně doplním esencí stejné příchutě a zaleju nějakou sladkou zálivkou. Tygří ořech je v podstatě nezničitelný a pokud ho z vlasu  nesundáte je tam pořád, doporučuji  ho, ale sem tam vyměnit, aby alespoň trochu voněl.  Jelikož v nabídce naší značky máme boilie tygří ořech se všemi dipy i powdery, rád si  při lovu  s ořechy tyto produkty beru  sebou , mám rád když to všechno  jak se říká hraje. Takže  vše v jedné příchuti nebo alespoň velice podobné.

Co se týká zakrmování  používám namočený ořech smíchaný s kukuřicí  a normálně přikrmuji  kuličkami boilie  aby si kapři na tuto nástrahu zvykali. Nastražuji  2 nebo 3 zrnka ořechu.  Někdy je doplňuji  bud umělým  pop up gumovým ořechem, nebo  10 mm popkou.  

    

Na poslední výpravě byl tygří ořech  jediným parťákem a díky němu jsem docílil všech úlovků, které  jsem měl tu čest zdolat. Vzhledem  k velikosti revíru jsem si na  pomoc vzal 3 metrové Stolkerové proutky  s menším tipem navijáků Tomahavk. Klasické montáže z měkké šňůrky bez jakýchkoli vymožeností moderní kaprařiny.   Krmení jsem na místo dopravoval krmným prutem a raketou SPOMB.

 Jako místo lovu jsem vybral druhý břeh rybníků, který byl hustě porostlý stromy a keři, kde jsem předpokládal, že  je zcela reálné, že sem tam spadne do vody nějaký  plod  nebo semeno. To je většinou půlka úspěchu, pokud máte takový revír  a  naleznete třeba lískový keř rostoucí nedaleko břehu nebo i dub nebo buk, máte skoro vyhráno. Na těchto revírech bez problémů kapři tyto plody zmíněných stromů mají na svém jídelníčku.

Pokud  budete na druhém tipu revíru o kterém se zmiňuji a pokusíte  se touto nástrahou  selektovat  jesetery  funguje to také perfektně, ale v tomto případě  doporučuji  pouze  a jen  tygří ořech bez čehokoli barevného gumového nebo plovoucího , jakmile  se tam objeví  třeba pop up boilie  už se nástraha stává pro bohatýra z východu atraktivní a už se na tygří ořech nelze na 100% spolehnout, jako na selektivní nástrahu.  Tygří ořech  jsem si otestoval  na obou tipech revírů  o kterých mluvím a bylo opravdu překvapující  jak perfektně  tato strategie fungovala.

   

S pozdravem Ořechům zdar  za Anakonda Czech Team

Marek Tichý