Kaprový naviják Anaconda Undercover SPOD 12000

Share Button

Kaprový naviják Anaconda Undercover SPOD 12000

Je sice hezké, že všichni uvádíme na trh každou sezonu hromadu novinek, nic méně je potřeba nezapomínat na staré dobré prověřené produkty. Konkrétně u výrobků jako jsou navijáky, se rád opírám o několikaletý bezproblémový prodej a reference zákazníků, než na technické listy nových navijáků. Jedním takovým jak se říká držákem, je kaprový naviják Undercover spod 12000.

Jak název napovídá, tento naviják je zkonstruován tak, aby zvládl i velké zatížení při použití spombu. Je jasné  že pokud je naviják takto konstruován, běžný lov bude pro něj hračkou. Přesně to se ukázalo a já bych vám rád tento stroj doporučil. Jedná se o produkt, kde se snoubí rozumná cena s velice rozumnou kvalitou a spolehlivostí.

Tento stroj je vybaven sedmi kvalitními kuličkovými ložisky a jedním jednocestným ložiskem. Pyšní se šnekovou převodovkou ze slitiny zinku a převodem 4,6 :1. Velikost navijáku  je 12000, což je naprosto ideální velikost. Naviják nabízí dostatečnou kapacitu pro uložení vlasce, ale zároveň díky menšímu tělu, nebudí dojem extrémně velkého stroje. Celková váha tohoto modelu je 690g. Jeho kompaktní vzhled opravdu umožňuje široké využití. Kromě spodového prutu a klasického kaprového prutu jsem viděl jeho využití i na prutech stolkerových a musím říci, že vůbec nevypadal špatně.

Naviják je vybaven horním brzdným systémem s dobrou citlivostí. Počítačově vyvážený rotor navijáku předurčuje perfektní vedení vlasce. Pokud bych se měl ještě vyjádřit ke kapacitě vlasce na cívce je více než dostatečná.  Tabulkové údaje jsou 710 metrů vlasce o průměru 0,30 mm a 520 metrů o průměru 0,35 mm. Ocelová klička navijáku je vyrobena za pomoci CNC technologie. Tělo navijáku je vyrobeno z kvalitní směsi grafitu. Samozřejmostí u tohoto modelu je možnost si dokoupit náhradní cívku.

S pozdravem a přáním mnoha úspěšných kaprohodin  se pro tentokrát loučí  Marek Tichý za Anaconda CZ team.