Kaprový prut Avalanche

Share Button

Kaprový prut  Avalanche –  lavina která přemůže každou rybu.

Už na podzim když jsem  dřímal v rukou katalog produktů, který jsme měli za pár dnů na to představit zákazníkům, mě zaujala jedna z novinek v sekci kaprové pruty Anaconda a to  kaprový prut  Avalanche.  Nedal jsem příliš  na originální popisek  v katalogu ale  velice se mě vzhledově líbil už podle fotografií.  Zima plynula, rok se s rokem sešel a začala pomalu příprava na nadcházející sezónu.  Všichni dobře víme, že takovým tím impulzem  je únorový For Fishing v pražských Letňanech. Samozřejmě že na seznamu zboží , který jsem pro tuto velkolepou akci připravoval  nesměli  tyto proutky chybět. 

Stojíme s přáteli  u stojanu s novými modely prutů  a přebíráme model za modelem .  Všem nám tyto proutky velice dobře padli do ruky.  Velkou předností , kterou jsem na nich shledal  bylo do ruky velice příjemné hliníkové sedlo prutu, velice pěkně zpracované a desingově vyladěné.  Pruty mají  štíhlí uhlíkové blank s opletem.  Blank je lisovaný pod tlakem 25 tun. Blank je lakovaný  a vzhledem k detailům prutu činí velice příjemný celkový dojem. Pozastavil jsem se u poměrně kvalitní sady SIC oček,  kdy vstupní oko  průměru 40 mm  bylo pro mě plně dostačující,  můj osobní názor na pruty s okem 50 mm  nechtějte znát,  podle mě je to věc  zcela zbytečná, ale  někdo má rád holky, jiný zase vdolky, každého věc. Koncové očko samozřejmě s dvojitou výstelkou  je o průměru  12mm, což je taky asi dá se říci nejrozšířenější  průměr špičkového oka.  Očka jsou kompletně černá. Na prutu jich je celkem 5, což je taky poměrně běžný počet.  No  prut se mě prostě líbil , jen jsem nemohl  najít důvod proč si je koupit  protože samozřejmě jako většina z nás  vlastním už celkem dost prutů.

Veletrh  proběhl , jak  většina z vás ví, páč tam snad byla celá země, nějaký čas  utekl a pruty se mě trochu vykouřili z hlavy, až jednoho dne ráno zazvonil telefon a na druhém konci byl zájemce, kterému tento model také padl do oka a rád by si je prohlédl znova a osobně, dohodli jsme datum schůzky a potencionální zákazník byl  u mě. Prozíravě jsem k sobě na prodejnu objednal o nějaký ten kousek na víc, aby na mě zbylo … Samozřejmě nemohlo to dopadnout jinak, než že jak já, tak i on jsme ten den opouštěli mou prodejnu z novými hůlkami v rukou.

Nějakou dobu nový miláčci čekali na svou premiéru, protože jsem si je prioritně určil na kratší výpravy na nedalekou řeku a tak jsem čekali, až jaro naplno propukne, voda ve studené řece se trochu prohřeje a aktivita kaprů se trochu zvýší. 

Den D nadešel. Je něco málo před 5 hodinnou ranní a já stojím na břehu řeky  s pouzdrem přes rameno a chystám se vybalit.Řeka relativně málo tekla tak jsem do závěsek zavěsil 110 g olova. Prut má celkem rychlý blank hodící se i k dalekým náhozům , ale zároveň si zachovává perfektní vlastnosti, které oceníte při zdolávání.  Přesně to mám rád, musí to být něco mezi, nemám rád když je prut úplně, jak se říká žvýkačka, ale nemám ani rád když je příliš tvrdý,  tohle byl naprostý  ideál , prut měl silnou páteř, házet se sním dalo poměrně přesně, ale při zatížení zdoláváním krásně pracoval a já v rukou cítil každý pohyb. Prut mě náramně sedl do ruky a už jsem se nemohl dočkat na záběr, díky svatému Petrovi jsem se na této výpravě několika soubojů dočkal  a tak mohu říci že jsem opravdu chybu neudělal a jsem rád že jsem se nezmýlil a trefil se do tak pěkného modelu, který mě sedí.   

Ještě bych se rád vrátil v několika slovech k sedlu prutu. Jak jsem již řekl,sedlo  bylo to, co mě zaujalo hned na první pohled, možná je to hloupost , ale prostě to tak bylo.  Co bych k němu  rád řekl,  že samozřejmě není problém  umístění jakéhokoli  navijáku. Sám jsem pruty osadil velkými 14000 navijáky  Power Carp LC z naší nabídky.  Možná se divíte proč uvádím  tento detail , ale věřte či ne už jsem se za dobu co v rybářském sektoru pracuji několikrát setkal z modely, které měli rozteč úchytů na navijáky nedostatečnou a opravdu větší mašinky s velkými patkami nešli na pruty upnout.

Prut Avalanche  je k dispozici  ve 4 variantách. Ve všech 4 případech se jedná o dvoudílné  verze.  Dva modely  jsou v délce 12 ft, dva v délce 13 ft. Kratší modely jsou ve 3 a 3,5 librách delší ve 3,5 a dokonce 4 librách.  Já osobně jsem podrobil testu ty asi nejpoužívanější  modely  a to  360cm dlouhé a 3 librové pruty. 

Pruty jsou  cenově ve střední třídě  řádově okolo  3500 za model , který zdobí mou  sbírku vybavení, až 4000 za nejdelší a nejtvrdší model.

Mnoho šťastných chvil z našim vybavením  přeje za celý Anaconda Team  Marek Tichý