Katlov – Kvalifikace ECCHJ

Share Button

Závody prověří rybářovi nervy, mentalitu a sáhne si na dno svých sil. A přesto mají své neodolatelné kouzlo. Nadešel ten osudný den 28.4.2018 a já pln touhy a chtíče narval auto až k prasknutí. Člověk nesmí nic podcenit a pořádně se připravit. A to mi se připravili. Takže to, co jsme braly sebou, by se dalo vzít na týdenní výpravu. Nasedám a vyrážím, s Šimonem se mám setkat až na místě.Cesta rychle utíká a čím blíže sem, tím natěšenějším se stávám. Přijíždím na místo jako první. Rychle věci z auta ven a zbývá čekat na šimona, který přijíždí o pár minut později.

Vybíráme si loď a začínáme hrát tetris s výbavou, po lehké půl hodince je vše naloženo. Zbývá už jen vyčkat na losování. Soupeřů je všude plno. Závodů se účastní 16 týmů. Nadchází čas losování, nervy máme vypjaté až k prasknutí. Jsme na řadě, chvilka napětí a vylosujeme si místo č 2. Jaké to zklamání. Vzhledem k počasí a umístění je molo číslo dva velmi těžké místo, minulý rok se zde nechytla ryba. Zamyšlení se vydáváme na cestu. Po chvilce veslování přirážíme ke břehu. Máme dvě hodinky času než budeme moci zakrmovat a márkrovat. Stavíme naše ležení a předmáčíme boilie potom chystáme pruty. Na závody máme připravené příchutě česnek, ryba, haloween a jahoda. Dvě hodiny utekly jako nic a začínáme márkrovat. Poznat místo, kde člověk chytá je velmi důležité. Náš sektor se rozkládá od malého ostrůvku, po místo číslo deset. Hloubka se zde pohybuje od 3 metrů do 1 metru. Vypadá to slibně.

Po poradě se rozhodujeme a začínáme lehce rozkrmovat místa, které vypadají nejatraktivněji. Hrana ostrova, lavice kousek od ostrova a také dvě hrany na volné vodě. Márkrování a krmení nám bere dost času ale vše stíháme ještě před startem závodu. Zaznívá signál a naše montáže cestují na své místa. Po nahození přichází čas na večeři. Vzhledem k náročnosti závodů je jídlo velice důležité, najezený závodník, rovná se spokojenost a schopnost něco vymyslet. Padá noc a my jsme stále bez ryby. To nevadí, minulý rok jsme udělali rybu až po 20-ti hodinách. S touto myšlenkou uléháme. Nad ránem přichází brutální jízda, následuje zásek a jde cítit stálí pomalý tah. Bohužel ryba přejíždí lavici a za pár vteřin přeřezává fluorocarbon tloušťky 60 mm o hranu jak nic. Nezbývá, než rychle vše navázat a nahodit. Noc se rychle mění v den, který se stává noční můrou, neslyšíme ani pípnutí. Po uplynutí 24 hodin a vyzkoušení všeho možného jsme stále bez ryby. No je toto možné? Vedle nás tahají rybu za rybou, což nám na náladě nepřidává. Zmocňuje se nás bezmoc a panika. Je toto místo prokleté? Kde jsou ryby ?

Upadáme do delíria a uchylujeme se k naší taktice, udělat ve vodě co možno největší zmatek. Mohutně zakrmujeme method mixem a tím tvoříme obrovský mrak, k tomu přidáváme pelety a boilie. Všeho všudy je toho tak 15 kg. Den se přelil v noc kdy přichází chvála bohu záběr a po dlouhém boji vytahujeme kapra o váze 12 kilogramů. Po téhle události bdíme celou noc avšak další záběr přichází až nad ránem. Naše nadšení nezná mezí když vytahujeme rybu o váze 14,68 kg. Nálada se zlepšuje a přikrmujeme, ale bohužel den je k nám nepříznivý a my jsme zase bez záběru. Padá noc. Lehce po půlnoci přichází záběr avšak zásek jde do prázdna. Avšak ráno se situace neopakuje a zásek sedí. Po náročném boji vytahujeme rybu o váze 16,9 kg . Paráda, takové ryby potřebujeme. Bohužel nám ve dne ryby nechtějí reagovat na nic. Zbývá posledních 30 hodin závodu a my se uchylujeme k riskantní strategii. Drtíme boilie, přidáváme powder a tekutý booster a tím vyrábíme pastu. Touto pastou obalujeme boilie. Celková nástraha se přibližuje 45mm a nahazujeme.

     

V noci přichází záběr. Je to dvacka kterou potřebujeme? Ryba bojuje slušně, bere si z cívky. Po boji vytahujeme kapra o váze 15,26 kg. Nadchází ráno a my v myšlenkách přemlouváme zdejší 20 kilogramové ryby bohužel nám není přáno. Začínáme se balit když v tom záběr. Bohužel naši nástrahu vzal malý kapřík, v tom zazní signál a závod je ukončen. Přesto, že jsme do závodu daly vše, tak jsme unavení a trošku zklamaní. Naše ryby nám přinesly krásné 8. místo. I přes to všechno hodnotíme závod jako úspěšný. Naše snaha nám přinesla krásné ryby a hlavně jsme zlomili prokletí místa č2. Ještě nikdy jsem takové nervy nezažil. Přesto všechno vím, že až pojedeme na další závody dáme do toho své srdce. Byl to skvělý závod. Už se těším až pojedeme na další.

Za Anaconda Fans Václav Ochotný