Konec letní sezóny

Share Button

Čas plyne jako voda a vrchol letošní sezóny je pomalu za dveřmi. Léto bylo v tomto roce opravdu zdařilé a teploty vzduchu a dá se říci i vody častokrát šplhali na své maximum. Průtok řeky Labe se nějak neměnil a držel si po celé letní měsíce konstantní hodnotu kolem 80 m3/s. I přes opravdu tropické teploty, které mě osobně vůbec nevadily, se na břehu řeky v měsíci červenci a srpnu v podložce vystřídalo mnoho kaprů do 10 kg a tu a tam v mé náruči zapózoval z temných hlubin labák s váhou převyšující 10 kg. Kaprů o váze 8­-9 kg bylo skutečně po mnoho a to nejen v mé podložce, jelikož přátelé kapraři na tom byli v tuto dobu obdobně. Ale nebudu mluvit určitě jen za sebe, když řeknu, že v těch neskutečných vedrech bylo příjemné do svého podběráku navést kapra o jakékoliv hmotnostní kategorii, jelikož přemluvit v takto tropických podmínkách kapra k záběru není zas až tak jednoduché.

Zpráva od vody č.8

Své výpravy jsem už od letních prázdnin začal směřovat jen na horní tok řeky Labe a to ve vycházkách od dvou do tří dnů. Začátkem léta jsem vyzkoušel lovné místo, na kterém jsem dosud nechytal. Tedy absolutně žádná znalost místního reliéfu, profilu dna a dalších skutečností důležitých pro úspěšný lov kaprů. A tak zde má dvoudenní výprava dopadla na nedostatečnou. Své montáže jsem směřoval tzv. do “ neznáma “ a tak jsem po dvou dnech odjížděl od vody jako zpráskaný pes, tedy až na pár cejnů a tlouštů jsem o kapra nezavadil.

Zpráva od vody č.8 (2)

Koncem měsíce srpna jsem nelenil a toto loviště jsem si důkladně prozkoumal. Echolot mi cca 30 m od břehu zobrazil tzv. lavici s částečně kamenitým dnem, za kterou se už nacházel začátek samotného koryta řeky. Z této úrovně lavice, která se nacházela v hloubce okolo 4,5 m, se dno snižovalo až na celkových 7,9 m a to na poměrně krátké vzdálenosti, což byl pro mě velmi zajímavý a dosti značný hloubkový zlom. Pár dní po prozkoumání dna jsem místo navštívil v plné polní, tak jak to mám nejraději. Vařený partikl ( řepka + kukuřice, tedy téměř jako vždy, v množství stejném jako obvykle ­ 50 kg “ žlutého pekla “ a 15 kg řepky) a zbytky boilie z minulé sezóny, které jsem po menším úklidu našel ve svém rybářském skladu, kdy se jednalo o příchutě Mais, Tutti-­Frutti, Kreveta-Česnek z řady Crunch. Dá se říci, že nejlépe mi fungovala na této dvoudenní výpravě sladké Tutti­-Frutti o průměru 20 mm a dvou koulích na dno, řádně diplé v tekutém a posléze práškovém dipu této příchutě.

Zpráva od vody č.8(4)

Obě montáže jsem se snažil směřovat do místa výše uvedené lavice a částečně i před ní. Více však bylo produktivní montáže položit přímo na zmiňovanou lavici. Vnadění partiklu jsem pro tuto výpravu pozměnil, jelikož jsem si místo předešlého dne pro úplnou přesnost předkrmil ze člunu a to zhruba polovinou množství uvařeného partiklu a pár hrstmi uvedeného boilie. A tak jsem během prvního dne dno ve výše zmiňovaném místě zasypal žlutými zrníčky obohacenými o řepku. Za tuto vycházku se mi podařilo nachytat pár kaprů do 10 kg a já si zde mohl spravit chuť po předešlém neúspěchu na tomto lovném místě.

Zpráva od vody č.8 (1)

Koncem léta mi došli zásoby boilie a to se dá říci do poslední kuličky a tak jsem měl objednáno 50 kg koulí na podzimní část roku. Hned po doručení této zásilky mé kroky budou opět směřovat na totožné místo, avšak na dobu 72 hod, tak že je se na co těšit.

Zpráva od vody č.8(3)

Za Anaconda Team Vám kaprařům a slušným rybářům přeji co nejvydařenější vstup do námi očekávané podzimní části sezóny  …. David “ Šaman “ Pejřil