Konec sezóny 2017

Share Button

Poslední úspěšná výprava roku 2017 byla tato denní vycházka na malou svazovou řeku. Voda se hodně vyčistila a její teplota byla nízká. Měl jsem proto vytipované jedno místo, kde je hluboko a kamenité dno. Když jsem dorazil na místo, spatřil jsem rybáře, který chytal proti tomuto místu. Na chvilku jsem se zastavil a pozoroval hladinu. Věřil jsem, že tady by to mohlo kousat. Jelikož rybář seděl naproti, tak jsem se rozhodl, že tady chytat nebudu. Šel jsem výš, proti proudu a sednul jsem si na místo, kde je o něco menší hloubka. Na tomto místě lovím rád. Rybáře jsem měl od sebe cca 300 m, takže jsme si v lovu nevadili.

Jelikož voda byla studená a moc času jsem neměl, tak jsem zvolil boilies o velikostech 16 mm a to příchutě Shellfish a Mais. Plus jsem ještě přidával pod každé boilie pop-up 16 mm Tutti Frutti. Tloušťům tato kombinace velice chutnala, ale i malý lysec se nechal přelstít. Když jsem měl poslední 4 hodiny lovu a rybář odjel, tak jsem se přesunul na místo, kde jsem chtěl původně lovit. Lehce jsem pokrmil peletkami Halibut 14 mm a pár kuličkami boiliesu. Když padla tma, přišel první záběr. Byl to bojovný šupík, který mi udělal ohromnou radost. Zbývala poslední hodina lovu. Užíval jsem si klidu a najednou přišel pomalý záběr.

Po dlouhém souboji jsem podebral nádherného bojovného říčního šupíka. Tento kapr je pro mě další hodně cennou rybou z tohoto úseku řeky. Tak velkých ryb v řece moc není. Krásně zakončený lov kaprů na malé svazové řece. Zachutnalo mu boilie Shellfish.

Za Anaconda Czech Team Ondřej „Souček“ Suk