Krásné první dvě noci

Share Button

Den odjezdu na týdenní výpravu se blížil a já zjišťoval, že nemám nic připraveného. Ještě se mi nestalo, abych výpravu takto podcenil. Vše dokupuji na poslední chvíli a cestou na jezero se stavuji v Mladé Boleslavi v Rybářské pohotovosti Marka Tichého a beru boilies z řady Crunch New Formula o příchutích Kukuřice a Tygří ořech. Z řady LT Fish jsou to Hot dog a Monster crab, samozřejmě vše doplněno powdery a zálivkami, pro co největší zatraktivnění nástrah a návnad.

IMG_4109

Po příjezdu na jezero, které bylo obklopeno krásnou přírodou, rozdělávám tábor na vybraném místě a mapuji dno echolotem. Po důkladném prozkoumání krmím jedno místo u rákosového ostrova v hloubce 50cm a druhé na prostředku jezera na hraně ze 3m na 4,5m. První noc výpravy přináší opravdu velké ovoce, od ostrova zdolávám kapra 17,10kg a amura 14,2kg, který se stal mým osobáčkem.

DSC_0226

Nad ránem přichází ještě jeden záběr, krásný šupináč 13,6kg. To mi ta výprava krásně začala, pomyslel jsem si a těšil se na další záběry od místních kaprů. Celý den se swingery ani nehnuly, ovšem v noci se zase zadařilo 12,4kg a 15kg šupináči, 11kg lysec, vše na boilie kukuřice a hot dog. Bohužel, jak to krásně začalo tak to krásně skončilo. Možná za to mohlo ochlazení, které v úterý dopoledne přišlo spolu s deštěm. Nebo snad nadcházející úplněk, o kterém jsem se dočetl, že je velmi zvláštní druhý v červenci. Odborníci ho nazývají modrý měsíc. Ryby úplně přestali brát, jen z hrany na 4,5m jsem vymodlil tři záběry, ovšem kapři spíše pánvičkové velikosti.

DSC_0216

Ve středu odpoledne najednou razantní záběr a hned po záseku jsem věděl, že to nebude žádný prďola. Okamžitě za ním vyrážím na lodi a po 15 minutách boje, ryba najednou velmi ztěžkla a nedala se zvednout. Nejhorší noční můra kapraře, je tu „vázka“, sen na velkého kapra se rozplynul a já už jen páčím háček, až se mi daří utrhnout celý kořen a po dotažení ke břehu zjišťuji, že jsem nebyl jediný. Větev plná háčků a olov, celá omotaná vlasci různých barev a průměrů. Tam už pár ryb skončilo, aspoň že se mi podařilo jí odstranit z vody.

DSC_0260

Do konce výpravy žádné jiné vzrušení nenastalo a tak v pátek balím veškerý vercajk a směřuji k domovu. Bylo to příjemně strávených 6 dní u vody. Jen škoda, že ryby již po druhé noci přestaly brát, mohlo to být mnohem zajímavější. Teď, když sedím u notebooku, už zase přemýšlím, kam se vypravím za dalším rybářským dobrodružstvím, o kterém vás samozřejmě budu také informovat. Přeji všem hodně pěkných úlovků a spoustu zážitků na břehu vaší oblíbené vody.

Za Anaconda Team Petr Smítka

IMG_4092

DSC_0248 DSC_0257

DSC_0164

IMG_4062

DSC_0253