Krátkodobé vycházky na neznámá místa

Share Button

Po několika letech, kdy jsem měl tuhle myšlenku v hlavě, jsem se konečně dostal k její realizaci. Denně jezdím okolo nádherného revíru, se spoustou zajímavých míst, která jsem tu a tam navštívil s feederem a věnoval se převážně lovu bílé ryby. Teď přišel čas na změnu a začal jsem věnovat vyhledávání méně navštěvovaných míst s čistě kaprařskou výbavou.

Je to běh na dlouhou trať a celému projektu se budu věnovat až do pozdního podzimu, ale první dílčí úspěchy se již dostavily.

A co je potřeba pro to, aby člověk uspěl?

1.) Průzkum lokality

Před první výpravou jsem strávil několik odpolední popojížděním kolem vody, procházkami a pozorováním dané lokality. Hledal jsem atraktivní místa, která by nebyla často navštěvovaná rybáři, místa, kde jsou ve vodě přirozené překážky a ukryty, místa se zajímavým reliéfem dna. A také jsem sledoval pohyb ryb na hladině a jejich aktivitu v příbřežních partiích. A takové místo jsem našel.

2.) Krmení

Před samotnou výpravou k vodě jsem si dané místo týden v kuse pravidelně krmil směsí partiklu, boile a pelet, tak aby se ryby naučila na daném místě zdržovat a reagovat na předkládané krmení a následně na mou nástrahu. Když píšu krmil, tak myslím opravdu krmil, denně na jedno místo cca 10 kg partiklu (kukuřice,řepka,tygří ořech) a 5-8 kg směsí boilie a pelet. Samozřejmě vše v maximální tichosti a nenápadnosti, tak aby nikdo neviděl, co se chystá a v den D mi místo nezasedl.

   

3.) Optimalizace výbavy

Vzhledem k nedostupnosti místa, bylo potřeba výbavu maximálně redukovat, abych najednou vše unesl z auta na místo a zároveň bylo potřeba připravit vybavení, hlavně přitvrdit. Vzhledem k velkému množství překážek ve vodě je vlasec o průměru min 0,35 mm zakončený šokovým vlascem o průměru 0,50 mm a 35 lb šňůrka minimum pro to aby člověk dokázal rybu vůbec otočit a úspěšně zdolat.

Po všech přípravách jsem konečně vyrazil k vodě. První záběry na sebe nenechaly dlouho čekat, stejně tak jako první neúspěchy ve zdolávání, než jsem si to v hlavě a rukách přepnul a uvědomil si, že nejsem na rozlehlém jezeře bez vázek, podařilo se mi o pár ryb přijít. Boilie Halloween a nastražený tygří ořech v kombinaci s kukuřicí naštěstí fungovaly na výbornou a ryba s důvěrou reagovala na předložené nástrahy doplněné v této fázi už jen PVA punčoškou. A tak jsem dostal ještě několik šancí na zdolání nádherných ryb, které jsem již nepromarnil. Ve dvou výpravách, která nikdy netrvaly ani celý den, se mi podařilo dostat na břeh ryby, které mi udělaly velikou radost. Ne snad ani svou velikostí, na tomto revíru je kapr s váhou přesahující 10 kg už trofejní kousek, ale hlavně tím, že jsem něco naplánoval, obětoval tomu čas, zvolil strategii, které jsem se držel a ono to vyšlo.

Prvním úspěchem to ale nekončí, jak jsem psal, tomuto stylu rybolovu bych se chtěl věnovat celý podzim a o úspěších ne jednotlivých výpravách budu podávat průběžné informace.

Za Anaconda Czech Team Dan Dušek