Kvalifikace KKJC 2017

Share Button

V Pátek dopoledne jsme s mým kamarádem Vaškem Ochotným vyrazily na rybářský závod, který se konal 5.5-8.5.2017, na Katlově ve Středních Čechách. Startovali jsme pod názvem Silent Fools. Pro krmení a užitečné rady jsme se obrátili na Marka Tichého, z týmu Anaconda, kterému tímto děkujeme za rady. Jeden z jeho nejlepších testerů Petr Smítka, který byl po celou dobu závodu v okolí jezera, velký znalec jezera Katlov, nám dodal potřebné informace ohledně místa, reliéfu dna i co by mohlo fungovat.

Marek s Petrem pro nás připravili kombinaci krmných i chytacích boilei, dipy, powdery i pop-up. Příchutě zvolili Halloween, Maisk, Shellfish a Jahoda. Hned po příjezdu jsme plně naložili loďku, která byla povolená pro přesun na lovné místo. Vylosovali jsme si lovné místo číslo 9 a byli jsme hodně na rozpacích, zda nám los přál. Už při připlouvání k lovnému místu jsme viděli mělké vody, velké množství trav a řas a ostrůvek rákosí. Díky chladnému počasí jsme se obávali, že mělké vody u lovného místa nám nebudou moc platné. Dali jsme se do vybalování, míchání krmných směsí. Další den ráno, budíček 5:30. Začali jsme zakrmovat, markerovat, do námi vybraných lovných míst letělo nespočet spomb krmného boilie. Markerem jsem našel na otevřené vodě hranu, z 2 metrů do 2,75 metru. Taktika byla jasná, Vašek chytal na hraně, já měl pruty otočené podél břehu, a chytal jsem u palachu vzdáleného 60 metrů, kde byla i mělká voda. V 8:00 pořadatelé zatroubili sirénou, a závod začal. Celá sobota pro nás byla velmi depresivní, protože jsme nemohli udělat záběr, i když jsme hledali nové a nové kombinace, výsledek se stále nedostavil. Následovala chladná noc, která byla opět bez záběru. V neděli nad ránem přišla první světlá chvilka, kdy jsme chytli nebodovanou rybu, malého kapříka okolo 40 cm. Bodovaná ryba byla od 7 kg, na výhru se sčítaly kila 3 nejtěžších bodovaných ryb.

Kolem deváté hodiny, přišel první záběr od velké ryby, kterou jsme bohužel ztratili v travách mezi rákosím a břehem. Tak to následovalo po sobě s dalšími 3 záběry. Po neproměněných šancích byl opět celý nedělní den bez záběru. Už jsme si nevěděli rady. O půl desáté večer, přišla první ryba z hloubky, kapr 12 kg. Ani ne o 5 minut později kapřík od rákosu spolupracoval, vyjel na vodu, a brzy jsme ho měli v podběráku, byl to slušný kousek o váze 12,6 kg. Za dalších 5 minut kapřík 13,5 kg. Rázem jsme se zvedli z posledního místa na průběžné 9. místo, a bylo o co bojovat. Vše jsme sázeli na pondělní ráno. V 7 ráno se pípák opět ozval, a Vašek zdolal kapra o váze 12 kg, který nás sice potěšil, ale směrem v před, jsme se v tabulce neposunuli. Chvíli po tom, nás poctil návštěvou Jakub Vágner, při jehož přítomnosti jsem chytl naší největší rybu o váze 14,6 kg. Rázem jsme se ocitli na 6. místě tabulky, která obsahovala 16 týmů.

Stále jsme doufali, ale záběr od těžší ryby už nepřišel, Našim soupeřům z teamu Nikl se podařil 8 minut před koncem závodu kapr o váze 21 kg, a vyhoupl se z pozadí tabulky na 2. místo. Siréna zazněla, závody skončili, Konečné 7. místo. Od Marka jsme ihned dostali gratulace, ale já věděl, že nebýt ztracených ryb na začátku závodu, jsme mohli na bedně stát my. Ryby kupodivu začali jezdit na krmné boilie jahoda, ale v pondělí ráno jsme začali bodovat na kombinace halloween, s žlutou neutrální popkou. Opravdu bych chtěl moc poděkovat Anaconda Czech Teamu, za ochotu a pochopení, i snahu s námi vyhrát závod. Tato nová zkušenost pro nás byla velice významná, a příští rok určitě pojedeme znovu, ucházet se o startovné na KKJC.

Za Anaconda Fans Šimon Zapletal