Labáci při úplňku

Share Button

Uplynuly tři týdny od mé poslední zprávy a z důsledků časově vytížené práce v tomhle období nebylo jednoduché se k vodě vůbec dostat, a když už se čas našel, bylo to jen na pár hodin. Tak že jsem se u vody za tuto dobu ohřál jen jednou na 24 hod., bez předkrmování a nějakých příprav a má návštěva u řeky vyšla naprázdno, nezavadil jsem ani o šupinu. Blížil se čas úplňku a sešlo se i pár dní volna, tak že nic nebránilo tomu spojit tyto dva faktory dohromady a vyrazit na delší dobu tam, kde to miluji ze všeho nejvíce. Partikl jsem měl uvařen už 14 dní předem – 40 kg vařené kukuřice jsem zasypal 2 kg cukru a 10 kg spařené řepky bylo též řádně uleželé a tak jsem vyrazil k řece. Oblíbené místo jsem si z časových důvodů nestihl předkrmit a tak jsem doufal, že uvedený partikl ryby na krmné místo stáhne v co nejbližším čase.

Zpráva od vody č.13 (3)

K vodě jsem dorazil den před očekávaným úplňkem a to s 5 kg česneku a 5 kg krevety s česnekem z řady Crunch. Ihned po příjezdu jsem si místo rozkrmil ¼ uvedeného partiklu spolu s 0,5 kg koulí od každé příchutě. Na jednu montáž jsem nastražil jednu 20 mm kuličku oblíbeného česneku, bez dipu, na dno s pva punčochou a na druhou montáž přišel “ panáček “ ve složení jedné 20 mm kuličky krevety s česnekem řádně nadipované v tekutém dipu též příchutě s Pop-up z řady Crunch příchutě česneku o velikosti 16 mm, také s pva punčochou. Takto jsem měl oba dva pruty nastražené během celé výpravy, tedy po dobu 3 dnů.

Zpráva od vody č.13 (1)

Průtok řeky byl slibný (98 m3/s), žádné větší změny nebyly hlášeny a teplota vody 12 °C. Ze všech stran byl už cítit podzim a to nejen ochlazující se teplotou vzduchu, ale i okolní přírodou, zejména tedy barvou spadaného listí, které tak zkrášlovalo břeh řeky. Během celého prvního dne byl klid, na hladině řeky se neukázala ani sebemenší ryba. Využil jsem tohoto času a udělal si tak pár návazců. Dá se říci, že během celého prvního dne jsem přemýšlel o souvislostech úplňku s aktivitou ryb a úlovcích, které jsem při úplňku měl. Druhý den ráno, tedy v den D, kdy byl samotný úplněk hlášen krátce po 13.00 hod. mně probudil příposlech, který se z pomalého cvrlikání rozezněl v nepřetržitý tón a já napůl ještě spící pelášil k prutu. Po záseku, kdy mi ryba jela po proudu a nedávala znát, že by se nechala jen tak pro nic za nic otočit a navést směrem kam já potřebuji, jsem okamžitě procitnul, nýbrž jsem tušil a doufal, že to nejspíš nebude labák o hmotnostní kategorii do 10 kg. Souboj s rybou trval cca 20 minut a do poslední chvíle jsem nevěděl, s kým mám tu čest, jelikož ryba se držela jen u dna a už její výpady svědčily o tom, že na prutu není žádný střízlík.

Když jsem si kapra podebral, bylo mi jasné, že jeho váha bude více než 15 kilo. Jednalo se o šupiho s kratší klenbou těla o délce 92 cm, avšak o to mohutnějšího ve svém obvodu: úplňkový plnokrevník se pyšnil váhou 16,80 kg, kterému zachutnala kombinace na panáčka. Takovéto probuzení zažít každý den a ještě v kombinaci s prvním záběrem výpravy a hned toto?? No můžu říci, že lepší začátek výpravy už dlouho nepamatuji. Pár fotek a s kaprem jsem se rozloučil jak jinak než přátelskou pusou pro štěstí. Super začátek úplňkového dne a jen tak dál, řekl jsem si..

Zpráva od vody č.13

Ihned jsem dokrmil dalšími 10 kily „ žlutého pekla „ a pár lopatkami řepky spolu s 1 kg boilie od obou příchutí. Krátce po setmění téhož dne se připl k prutu swinger, tentokrát na druhém prutě, kde byl samotný česnek. Opět jízda po proudu, avšak boj s tímto kaprem netrval ani 10 min. Po chvíli bylo hotovo a na podložce se objevil další šupináč z té nižší váhové kategorie. Znovu jsem dokrmil stejnou dávkou jako ráno a čekal jsem, co ještě přinese konec úplňkového a zároveň druhého dne.

Ve zkratce řečeno, byl to druhý a také i poslední záběr výpravy. Třetí den jsem byl po ranním, respektive i poslední zákrmu celý zbytek dne už bez záběru. Rozhodl tedy druhý den, kdy byl úplněk.

A tak si říkám, že tato výprava mi opět potvrdila pověsti a mýty o úplňku ve spojení s aktivitou ryb, zejména tedy kaprů. Už se moc těším na další vycházku, která už bude ve znamení měsíce listopadu.

Všem kaprařům přeji mnoho trpělivosti na cestě za kapřími klenoty jejich oblíbeného revíru. Mnoho úspěchů Vám přeje Šaman z Anaconda Teamu.

Zpráva od vody č.13 (4)