Listopadové plískanice

Share Button

Listopadové plískanice mě nemohli zastavit, rozhodl jsem se pro víkend v náručí přírody, kde se budu věnovat lovu ryb. Vzhledem k faktu, že sezona je na svém sklonku, volil jsem ultra jemné vybavení a vzal jsem si sebou 2 kusy prutů 10ft, kde jsem si připravil extra jemné montáže s flourcarbonu 0,25 mm, na kterých jsem rybám prezentoval 16 mm kuličky boilie Halloween a plovoucí boilie 12, 14 mm  dipované v esenci Halloween a nebo Ananas jelikož jsem chtěl ve studeném podnebí mít více pohybu, vzal jsem si sebou ještě 2 kusy feederových prutů v délce 390 cm a gramáži 180 g, aby mě nějaký velký kapřík nepřekvapil, montáže u heavy feederů  jsem uvázal opět z fluorcarbonu, tentokráte 0,22 mm. Měl jsem vymyšlenou strategii  světlou část dne budu chytat na feedery a využiji krmítkové mixy MS range,  jako nástrahy budu preferovat  přírodní produkty a peletky. Před setměním změním strategii a do krmných míst, kam jsem celý den nahazoval košíky s krmením, jsem vyslal již zmíněný Halloween s velkou PVA punčochou.

Tento způsob lovu, musím říci, sklidil velký úspěch a vše fungovalo přesněte, jak jsem čekal.  Během víkendu se mi podařilo zdolat zhruba desítku krásných ryb, zejména kaprů, ale na mou podložku se podíval i menší amur bílý a nádherný bezmála 50 cm karas.

V chladné vodě se mi velice osvědčila směs Roach Black v kombinaci s Carp Red  s doplněním peletkou 3 a 6 mm a anglickou vločkou .. podobnou směs v hrubší verzi  jsem na večer plnil i do PVA punčoch.

V této době je velice, velice, důležité samotná prezentace. Je důležitá jemnost montáží a kvalita návnad a nástrah.  Samozřejmě nejdůležitějším aspektem je výběr místa.  Na této výpravě jsem byl svědkem, kolegové nedaleko mě, absolutně nebyly schopni reagovat na fakt, že se ryby ukazovali nedaleko místa kde chytali, stěžovali si na zimu, na to, že ryby už v tom počasí nežerou, vše doplnili konzumací alkoholu, který jejich názory utvrdil. Vesele tam kobrou valili kuličky boilie , montáže na první pohled s pletené šňůrky s 2 x 20 mm kuličkami pod háčkem. Vše, jako v plném létě. Tak asi nejeli na ryby kvůli rybám.  Smutek na mé tváři vyčaroval fakt, že jsem viděl, kde je ryba a nemohl jsem jí chytat z důvodu jejich přítomnosti, ale i tak myslím dle fotografií, že mohu být spokojený. Neříkám, že jsem abstinentem, rád si posedím s přáteli, ale na ryby jezdím, abych chytal ryby. Myslím, že mnozí rybáři by se nad sebou už opravdu měli zamyslet.

S pozdravem Marek Tichý – Anaconda Czech Team