Lov ve znamení padajícího listí

Share Button

Mít narozeniny na podzim zase není tak špatné jak by se mohlo zdát, počasí je ještě příjemné a kapříci se začínají krmit před přicházející zimou a přesně tohoto jsem hodlal využít a vychutnat plnými doušky. A tak když došlo na lámání chleba, sbalil jsem proutky a s kamarády vyrazil na podzimní víkend na oblíbený revír. Svatý Petr musel mít asi opravdu hodně dobrou náladu a musel tušit, že mám narozeniny. Počasí bylo ukázkové, sluníčko krásně hřálo svými podzimními paprsky a dávalo tušit, že kapři budou při chuti což se mi vzápětí potvrdilo jak na echolotu tak v realitě.

Po pečlivé úvaze a v duchu hesla „Všechno nebo nic“ do vody hned na první zákrm putovalo celkem asi 10 kg krmného boilie Halloween v kombinaci s method mixem a boostrem Halloween. Na pruty pak postupně putovala kombinace pozdějších vítězů váhových kategorií. Na první prut se podívalo 1 x 24 mm boilie Halloween jen tak samostatně na dno a na risk s vidinou větší ryby a na rychlejší chytání jsem zvolil kombinaci 2 x 20 mm boilie Mais (kukuřice) a 1 x 20 mm boilie Halloween s plovkou na panáčka. Po zavezení všech prutů jsem se těšil na zasloužený odpočinek na podzimním sluníčku spolu s namíchaným drinkem a doutníčkem…

No pravda moc jsem si neodpočinul, protože ve chvíli kdy jsem zapálil první doutník přišla až příliš energická jízda na to, aby to mohla být jen průměrná ryba. Avšak po krátkém boji se ukázala ryba cca kolem 5 kg a tak to šlo až do večera kdy postupně záběrů ubývalo a drinků přibývalo. Se sobotním rozbřeskem jsem trošku změnil taktiku aby došlo k selekci ryb a tak ke každému zavezenému prutu jsem přihodil pouze hrstičku krmného boilie. Sice se chvilku nic nedělo ale cca po dvou hodinách přišel další záběr a ryba hned atakovala hranici 10 kg a to už je celkem příjemné chytání.

Než přijel kamarád Libor tak se nade mnou Svatý Petr smiloval a dal mi ten nejkrásnější dárek jaký jsem za poslední dobu dostal. Na osamocené boilie 24 mm které leželo celou noc na dně bez hnutí přišel brutální záběr, který rozhodně už nemohl být od malé ryby. Po krásném a urputném souboji se na břeh podíval kapr o celkové váze 15,5 kg a já věděl, že nemohu být šťastnější. Libor přijel po obědě a hned se dal do příprav lovného místa, které uvolnil další kamarád jehož lovné úsilí vyznělo čistou nulou. Libor je od přírody trošku lenoch (musím zapracovat na jeho rybolovné morálce) a tak řekl že zavážet nebude a když tak prý mu to musí někdo zavézt, že prý to neumí (je to prostě lenoch). Nicméně si aspoň namíchal krmné boilie spolu s partiklem a trochou pelet a kolega mu to tam ochotně za trochu dobrého moku zavezl vyházet na odhozovou vzdálenost.

      

Libor v klidu nahodil, zapálil si cigáro a čekal co bude. A opravdu se dělo netrvalo to ani hodinu a už měl první jízdu a na odhoz !! (je to prostě náhoďák a vůbec jsem mu to nepřál – ale je to kamarád a tak jsem musel dělat že ano). V tomto příjemném duchu se neslo celé odpoledne a vlastně i noc. A tak se Liborovi i přes jakékoliv nevyvinuté úsilí povedlo zdolat celkem pět kapříků kolem 10 kg. V neděli ráno už jsme ani nedokrmovali a přesto se na podložku podívalo dalších pět kapříků. Dá se říci, že lepší narozeniny a krásnější víkend už jsem si ani nemohl přát a já jen doufám, že ho budu moci prožít snad aspoň ještě jednou.

Za Anaconda Team Jirka Hejna a Libor Doubek