Lovy v tropických podmínkách

Share Button

Po dovolené strávené u moře a zhruba 14 denním kaprařském půstu, jsem byl samozřejmě řádně natěšený na lov říčních kaprů. Po návratu do Čech zde panovaly tropické teploty, voda v řece byla teplá, neokysličená a průtok byl na absolutním minimu. To rozhodně nebyly ideální vyhlídky na úspěšný lov, ale tohle mě samozřejmě nemohlo ani v nejmenším odradit.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Začal jsem dva dny v kuse, vždy navečer, předkrmovat jedno zapomenuté místo na řece. Krmné dávky boiliesu jsem měl vždy rozkrájené na půlky. Třetí den, později odpoledne, jsem byl i s mou drahou polovičkou na místě. Nevěřil jsem v nějaký extra úspěch, spíš jsem doufal v aspoň jeden záběr po setmění, nebo brzy ráno. Připravené montáže i s pva punčochou jsem měl hotové během chvilky, stejně tak nahozeno. Vychutnával jsem si pohled na nahozené pruty a doufal, že se nám s přítelkyní podaří něco ulovit. U otevřené láhve dobrého vína se mi zhruba ve čtvrt na jedenáct rozjel pravý prut, kde jsem měl nastražené dvě kuličky o průměru 20 mm. Po záseku a krásném souboji jsem si podebral pěkného šupináče, ze kterého jsme měli oba velkou radost. Rychlá fotečka a už putoval zpět do svého živlu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mírně jsem po záběru dokrmil místo a říkal si, že i kdyby už nic nepřišlo, můžu být spokojený. Sv. Petr nám byl, ale tentokrát nakloněn, jelikož zhruba ve třičtvrtě na dvanáct v noci jsem obdržel pro změnu jízdu na prut nahozený víc po proudu, kde mi pod háčkem ležela jedna 20 mm kulička. Po urputném boji, podebírám silného říčního šupináče, který je specifický tím, že v mládí přišel o jedno oko. To mu ale na kráse nic neubralo. Opět lehce hladinu pocukruji pár půlkami boiliesu. Zhruba v pět hodin ráno mě budí příposlech a já jdu k prutu s vědomím, že na jedné kuličce „vysí” otravný cejn. Jelikož se jen ohýbá špička mé děličky. Přiseknu a po dalším tvrdém souboji je na břehu opět torpédo přes devadesát centimetrů dlouhé. Poté jsme kolem poledního výpravu ukončili. Naprosto perfektní vycházka přes noc s přítelkyní, oba jsme měli opravdu hezký zážitek. Úspěšné boilie bylo, jak jinak než Kreveta/Česnek (Shrimp/Garlic).

Po této výpravě jsme se s Romanem rozhodli k řece odjet samozřejmě na totožné místo. Ukázalo se, jak je řeka nevyzpytatelná, zvláště pak v takových podmínkách jaké panovaly. Podařilo se nám ulovit jednoho vydřeného šupináče, který se nechal přelstít na dvakrát 20 mm Halloweenu. Jinak jsme bohužel o kapra nezavadili…. Za chvíli je tu pro mě druhý nejkrásnější měsíc v roce pro lov kaprů a tím je září. Uvidíme, jak se bude sezóna vyvíjet dál. Užijte si zbytek prázdnin a teplého počasí.

S pozdravem za Anaconda Czech team Filip Dvořři Dvořák a Roman Schwarz        

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA