Malá voda

Share Button

Je to několik dní co jsme se s parťákem Peťou Smítkou vrátili z krátké výpravy na jednu menší vodu, kde předpokládáme výskyt trofejních kaprů. Byla to pro nás neznámá voda, takže se výprava nesla ve znamení  zkoušení a poznávaní, nečekali jsme, že se nám hned na první výpravě povede nějaký z obrů, které jsme už na první  výpravě  našli, jak se vyhřívají  pod břehy v padlých stromech. Pro první test jsme zvolili  boilie Halloween, boilie Mais , boilie  Treska, a široký sortiment našeho plovoucích boilie od 10 do 16 mm.  Jako krmení jsme zvolili drobné peletky na kukuřiční  bázi  a  vařenou kukuřici, jako vždy s námi jel i náš oblíbený method mix  red hot spicy  který nám již mnohokrát prokázal  svou  sílu  zejména  ve spojení s malou plovkou  5 cm nad dnem.

65 (4)

Kam nahodit ..

Jelikož se jednalo o menší revír, nebylo příliš co vymýšlet. Dva pruty šli pod padlý strom, který jsme po levé ruce měli a dva pod protější břeh kde jsme předpokládali  že se budou zejména navečer kapři motat. Prvních 12 hodin jsme byly úplně bez kontaktu. Petr vzal spomba a řekl  zkusíme je rozhýbat, naplnil ho  kukuřicí a pár kuličkami  rozdrceného boilie, hodil k protějšímu přesně do místa, kde byly montáže netrvalo to ani 10 minut  a prut na kuličku  kukuřice od druhého břehu šel do jízdy. Bohužel se po chvíli ryba vypnula. Podívali jsme se na sebe a šli připravovat směs krmení do spombu.  Při soumraku  bylo  vše připraveno a my začali  krmit ..  po nakrmení na každý prut dvě rakety krmení  přišel další záběr na malou popku kousek nad dnem.  Na břehu se vyhoupl krásný kapr okolo 8 kg. V noci jsme nekrmili a dohodli se, že ráno přivstaneme a začneme pravidelně spombovat. 

65 (1)

Nový den.

Ráno jsme hned po rozednění přehodili pruty a začali pravidelně každých 30 minut krmit. Krmili jsme  v malých dávkách, ale stále pořád pravidelně. Na každý prut jednu raketu. Bylo až neskutečné, jak tato strategie začala fungovat. Přišel den s velkým D a my v horkém dni lítali po břehu jako blázni. Jízda za jízdou ryba za rybou.

65 (2)

Závěrem 

Bohužel se nám nepodařilo přelstít rybu, které jsme na vlastní oči viděli vyhřívat se pod hladinou, ale zachytali jsme si brilantně. Na břehu se ukázalo více jak 15 kaprů do 8 kg. Vítězem v tomto horkém počasí byla ovocná popka kousek nade dnem a na druhém místě se umístila, jak jinak, než naše kukuřice obalená v powderu stejné příchutě.

Za Anaconda Czech Team Marek Tichý

65 (3)

65 (5)

65 (6)

65 (7)