Méně je někdy více

Share Button

Vydali jsme se s kamarádem Jirkou na ryby. Byla to firemní akce na rybníku, na kterou jsme byli pozváni. Přijeli jsme na místo a uviděli rybník, byla to krásná voda a všude kolem byla nádherná příroda. Začali jsme vybalovat věci a připravovat pruty k lovu.

Na jeden prut jsem dal 20 mm Schellfisch s plovkou Tutti-Frutti. Pár kuliček na PVA pásku a šup s tím do vody. Na druhý prut Robin Red Ananas 20 mm s plovkou Ananas 16 mm. Viděl jsem, jak všichni krmí jak o život, koulema a partiklem. Já jen pár kuliček na lovné místo. Záběr na sebe nenechal dlouho čekat a já zdolávám prvního kapra. Sice menší ale nevadí. Dokrmím znova místo a nahodím prut. Vytáhl jsem takto ještě pár kaprů ale žádný větších rozměrů.

Tak jsem zkusil jen 2 koule Schellfisch na dno bez plovky a zase malý kapr. Říkám tak zkusím ještě jeden fígl. Ořezal jsem kuličku úplně do minima takže z 20 mm bylo ve finále 10 mm a s plovkou jsem udělal to samé. Přišel záběr a v podložce mám konečně lepšího kapra s váhou okolo 11 kg. Super ryba. Na tuto montáž mi začaly chodit opravdu pěkný ryby.

Nakonec přišel největší kapr výpravy který měl 95 cm 15,50 kg. Za 3 dny jsme jeli domů a měli jsme nachytaných hodně krásných ryb.

S pozdravem Honza Veleba