Na dopoledne

Share Button

Po čtyřdenní výpravě jsme nelenili a svazovku dál navštěvovali velice intenzivně, byť na krátké pěti, šestihodinové vycházky. Ve zkratce, nové místo, nové naděje. Naším lovem kaprů zatím neposkvrněné. Během první vycházky jsme na tomto místě s Romanem viděli skákat kapry v příbřežní partii. A tak Roman nelenil a jednu z montáží, tam správně položil.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Já mu následně během hodiny podebral dva pěkné šupináče. Prostě perfektní pocit… Mě to samozřejmě nedalo a tak se za dva, tři dny vypravuji sám opět na chvilkovou akci. Zhruba po hodině mám jízdu na levý prut. Bohužel se jedná o velkého tlouště. Když ho mám asi tři metry od břehu, rozjíždí se mi prut pravý a to dost brutálně. Prut s tlouštěm vracím do vidličky a chytám prut, který jede nezastavitelně. Po zhruba minutě mi to kapr (podle mě dost solidní) uřízne. Říkám si to mám, ale letos smůlu. Nevadí, vysvobozuji tlouště a na tento prut připichuji pva punčochu. Přehazuji do místa záběru od kapra. Stogramové olůvko pleskne o hladinu, povolím vlasec a jdu s prutem, abych ho položil do vidličky. V tom dostávám jízdu přímo z ruky!! Zaseknu a začíná krásný souboj, na jeho konci podeberu slušného šupináče. Evidentně to nasál ještě s pva punčochou, protože má rozpustonst asi 20-30 sekund a nevšiml jsem si, že by mi ulítla J Jsem u vody sám, ale zrovna prochází neznámí, kolemjdoucí nerybář, tak ho poprosím, jestli by mě vyfotil. Samozřejmě fotky nic moc, ale aspoň něco. Poté zdolávám jednoho lysce a nízkého šupíka. Balím a jedu pro přítelkyni do práce. Krásné dopoledne.

DSC_1361

Celou dobu jsem chytal na krevetu s česnekem, ke které jsem dával malou pva punčochu s nakrájeným boilie. Okolí montáží jsem krmil, ale opravdu střídmě koulemi o průměru 16 mm a to česnekem a tygřím ořechem, které mi zbylo z loňska. Roman další den dopoledne vytahuje dalšího říčního šupináče. Je jasné, že nám to nedá a za pár dní vyrážíme společně na noc. Už teď musím říct, že jsme si zachytali, ale o tom až v další zprávě od vody. Ať se Vám všem daří…

Dvořři a Roman

DSC_1350

DSC_1356

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA