Na hromadu

Share Button

Masivní zakrmení byl faktor, který rozhodl. Dlouho jsem zvažoval místo které zakrmím, je to velice důležité, abyste si nemysleli, že někam vysypete 3 kbelíky krmení a ono to půjde samo, to zase ne.  Ale pokud trefíte to správné místo, kde ryby projíždějí, máte šanci ji v místě zarazit a odchytat v krátké době více kusů, než jen náhodný záběr od jednoho kusu, který po cestě sezobne jednu kuličku, která mu leží v zorném poli.  I velký kapři většinou jezdí ve více kusech.  Proto já v 99% případů  volím variantu více krmení na dobrém místě, ne nějak extra do prostoru spíše kompaktně a hromádku, aby to bylo vidět.

Určitě bych vám doporučil to někdo vyzkoušet. Zejména na řece, kde ryby většinou jezdí od jezu k jezu, mě to mnohdy pomohlo k mnoha úlovkům. Takový dobře nakrmený vnější ohyb řeky, kde ryba ráda projíždí, umí někdy velice zpříjemnit výpravu za kapry.

Při těchto kampaních ani tolik nekoukám na tip a kvalitu krmiv spíše na množství a až podle přicházejících záběrů selektuji, většinou začínám levnými peletami a partiklem přidávám trochu kvalitních pelet a boilie a postupně selektuji a pokud záběry přicházejí, už dávám jen boilie dle potřeby. Snažím se rybu udržet co nejdéle na místě a nedat jí důvod jet jinam.

Za Anaconda Czech Team Marek Tichý