Náhradní plán aneb 6.května se do Francie nejede

Share Button

A proto když počasí nepřeje tak doma nebudu a podívám se na oblíbené jezero v naší domovině. Po příjezdu na místo k mému zděšení zjišťuji, že přívalové deště se nevyhnuly ani tomuto místu a voda zde vypadá jako bílá káva a je hodně nad stavem, to opravdu není dobré a co teď…

Jediné co mě může zachránit je tajná hadí zbraň, šahám do tašky a vytahuji Halloween. Boilie volím ve velikosti 16mm v kombinaci s plovkou ve variantě na panáčka. Díky stavu a vzhledu vody se snažím boilie ještě více zatraktivnit a dipuji gelovým dipem Halloween a zasypávám powdrem stejné příchutě. Vzhledem k teplotě vody volím lovné místo s větší hloubkou na hraně starého koryta a zakrmuji krmným boilies zalité boostrem a to vše opět v příchuti Halloween.

Je to sice trochu risk vsadit vše na jednu kartu, ale já své taktice věřím. A to že taktika je správná se potvrzuje po necelých čtyřech hodinách kdy se krásně rozezpívá jeden z hlásičů a já zdolávám prvního kapříka o váze cca 5kg,  sice to není mohykán této vody, ale v podmínkách, které momentálně panují je to více než příjemná ryba. Bylo mi jasné, že musím reagovat a tak na lovné místo putovalo cca 2kg krmného boilies, tak aby ryba zůstala na místě. Ano taktika je opravdu správná, další záběr na sebe nenechal dlouho čekat a zdolávám další rybu opět kolem 5kg.

Vyburcován nečekaným úspěchem jsem se rozhodl zariskovat, na pruty putují boilie o velikosti 20mm a těším se na souboj s přeci jen větší rybou. Nastává však lehké zklamání a čekání na další záběr, který však nepřichází.

Poslední den už propadám téměř panice a začínám litovat mého rozhodnutí, když v tom se rozezní ta nejkrásnější muzika a zvuk prořízne swingrový kvapík. Po necelých pěti minutách zdolávám rybu, za kterou jsem se sem vydal. Na podložku se podíval krásný šupík o váze 9,5kg což je v tomto počasí na zdejším revíru krásná ryba.  S hřejivým pocitem z dobře odvedené práce a splněním úkolu odjíždím vstříc rodinné pohodě a dcerky Elišky prvním narozeninám.

 Za Anaconda Czech Team Jirka Hejna