Naviják Anaconda Walker ST – 5500

Share Button

Naviják Anaconda Walker ST – 5500

Jak se říká co je malé to je hezké a v případě tohoto stoje to opravdu platí v letošním roce se nám do rukou dostal nový kvalitní kaprový naviják předurčený svou velikostí, především ke krátkým výpravám s kratšími pruty. Ideální partner pro vaše stolkerové pruty. Naviják je vybaven 9-ti kuličkovými ložisky a jedním jednocestným válečkovým ložiskem pro okamžitou zarážku zpětného chodu. Naviják je v základu vybaven jednou kovovou mírně konickou cívkou, která pojme 300 metrů vlasce o průměru 0,25mm což je kapacita pro kratší pruty plně dostačující. Příjemná horní brzda s vysokou citlivostí je samozřejmostí.

Naviják jsem na nedávné výpravě důkladně vyzkoušel. Zejména mě oslovila jeho celková kompaktnost, je opravdu menšího vzrůstu, velice lehký a zdolávání kaprů za jeho pomoci velice příjemné. Měl jsem strach jak se bude tento drobnější model chovat při zatížení při souboji s větším kaprem a byly jsme mile překvapeni jak obstál. Díky mírně konické cívce jsem bez problémů házel ze 70 g olovem, kuličkou boilie a PVA punčochou s peletami přes 80 metrů. Pro mě asi největší předností, je jednoduchá konstrukce a horní brzdný systém. Mám rád navijáky, na kterých se jak se říká, nemá co pokazit.

Samozřejmostí je možnost pořízení náhradních cívek , v základu při koupi navijáku je pouze jedna, ale vzhledem k velice příznivé ceně tohoto stolkerového speciálu je to logické, ale ani samotná náhradní cívka nestojí svět. Cena navijáku je sympatických 1539 korun a náhradní cívka se dá pořídit za 289 korun.

1) 9 kuličkových ložisek

2) 1 jednocestné válečkové ložisko pro okamžitou zarážku zpětného chodu

3) perfektní vedení vlasce

4) klička vyrobená pomocí technologie CNC

5) počítačově vyvážený rotor

6) Kovová mírně konická cívka

7) Kvalitní horní brzdný systém

8) Převod 5,1 : 1

9) Příznivá cena

10) možnost dokoupení náhradní cívky