Návrat k řece se vším všudy

Share Button

Zdravím všechny příznivce Anacondy a obecné kaprařiny obzvlášť. Od mé poslední zprávy uplynulo skutečně mnoho dní, řekl bych až moc, ale vzhledem k problémům, které občas potkají v osobním životě každého z nás, mi čas nedovolil, abych se k vodě aspoň na pár hodin podíval. Jaro mi tedy bohužel proteklo pod nohami, aniž bych mohl být tam, kde to miluji ze všeho nejvíce, u řeky Labe. Vše špatné je už snad za mnou a já se zapřísáhl sv. Petrovi, že co jsem přes jarní část sezóny zameškal, doženu v letní a podzimní části.

Zpráva od vody č.1 (4)

 Nadešel čas, kdy přede mnou byla konečně vycházka k řece a to po nekonečně dlouhých 3 měsících absolutního kaprařského půstu. Kalendář ukazoval polovinu měsíce června a já se nemohl dočkat, až budu u královny našich řek. Vyrazil jsem na horní část Labe, a abych řekl pravdu, bylo mi tak nějak jedno, co jako nástrahu pro tuto výpravu zvolím, nějak jsem netaktizoval, nepřemýšlel, nepředkrmoval, hlavně jsem chtěl být už u vody. Vyrazil jsem odpoledne s plánem být u vody do druhého dne. Nakonec jsem sáhl před odjezdem na příchuť Mais a Tutti – Frutti z řady Crunch new formula. Z podzimu předešlé sezóny mi zbylo cca ¾ kg naboostrovaných koulí Tutti – Frutti, kterými jsem po příjezdu k vodě na dvakrát rozkrmil společně s pár koulemi Maisky. Navíc jsem zde po celou dobu lovu průběžně krmil kukuřičnými peletkami, které byly také již pěkně nacucané ovocným boostrem z minulé sezóny.

I když jsem na tomhle místě nikdy v této části sezóny nechytal, tak trochu jsem věřil, že bych zde mohl být úspěšný, i když to bylo to poslední, oč mi šlo. Ryby se zde začali po zakrmení ukazovat, což byla dobrá zpráva. Na jeden prut jsem nastražil jednu Maisku vel. 20 mm, nenadipovanou, společně s pva páskou stejné příchutě. Na druhý prut jsem nastražil jednu 20 mm kuličku Tutti- Frutti nadipovanou v dipu stejné příchutě a poté obalenou v práškovém powderu totožné příchutě v kombinaci s Neon pop-up 20 mm namočenou v tekutém dipu Tutti- Frutti. Samozřejmě i k tomuto jsem přidal pva pásku. Samotné dipování se snažím provádět min 24 hod. před samotným lovem, aby koule ve vodě co nejdéle pracovala a upouštěla co nejdéle své atraktory.

Zpráva od vody č.1 (3)

Po nastražení jsem si sedl do křesílka a užíval si to, co mi tak moc chybělo. Ten pocit znají mnozí z Vás, no skuteční kapraři vědí, o čem mluvím. Sám jsem byl překvapen, když se mi druhý den ráno v 04:30 hod. rozeznil hlásič na Maisku a já po krátkém, ale po dlouhé době vychutnaném souboji se vším všudy podebírám labského šupi o váze 9,5 kg. Byl jsem za něho neskutečně šťastný, po 3 měsících jsem opět mohl proniknout do vztahu mezi kaprařem a samotnou rybou, byl to pro mě krásný a nepopsatelný návrat k těmto němým tvorům, i když se nejednalo o žádného obra. Po záběru jsem jemně dokrmil a cca po 4 hod. se rozeznil druhý hlásič, tedy sladké Tutti – Frutti. Ryba uháněla po zaseknutí podél břehu směrem po proudu. Nekompromisně si brala jeden metr vlasce za druhým a nedala se zastavit. Asi po 80 m mi ryba projela přes nějakou vázku cca 30 m od břehu. Tak jsem si v ten moment řekl jen toto: „ Tak to je návrat k vodě se vším všudy „. Shodou náhod kolem projížděl kamarád a kaprař Tomáš, tak jsem ho požádal, jestli by mi mohl podržet prut s tím, že já si pro rybu musím doplavat. Voda naštěstí ráno nebyla až tak studená. Tomáš udržoval kmenový vlasec stále napnutý a já dle jeho osy plaval k místu, kde se na dně musela nacházet nějaká vázka. Po připlavení na místo jsem se snažil šokovou šňůru z vázky vyprostit, i když vynakládat sílu k zvednutí nějakého břemene ze dna při tom, když se musíte ještě držet na hladině, není opravdu sranda. Vyproštění zde trvalo asi 5 minut a já při různých manévrech cítil, že ryba je stále na konci montáže a tak trochu jsem si i chvílemi říkal, že by to mohl být sumec, jelikož se mi vždy trocha centimetrů povedla ze dna zvednout. Nakonec se mi podařilo rybu z vázky uvolnit a ona se po vyproštění vydala do středu řeky proti směru proudu. Já zcela vyflusán plaval zpět co nejrychleji na břeh, kde už Tomáš korigoval samotný boj s rybou. Nakonec jsem si i tuto rybu podebral a váha se zastavila na konečných 13,4 kg. Jednalo se o pěkně stavěného a statného šupíka. Měl jsem obrovské štěstí, jelikož jak můžete vidět na fotce, tak háček Longshank Nailer byl zcela po vyproštění z vázky deformován, ale vydržel až do konce. Tímto bych chtěl Tomášovi ještě jednou poděkovat za skvělou a vydařenou asistenci při souboji s těmto labákem.

Zpráva od vody č.1 (3)

 

Do odpoledne už příposlechy mlčeli a já od vody odjížděl mile překvapen a hlavně už opět se vším všudy pohlcen kaprománií. Byl to skutečně návrat k řece se vším všudy a já si to vychutnával tak jako dlouho ne.

Tímto se s Vámi, příznivci kaprařiny loučím, ale jen na pár dní. Všem slušným rybářům přeji mnoho podobných zážitků od vody a plno úlovků, které Vás zahřejí u toho pomyslného kaprařského srdíčka. 

 Za Carp Team Anaconda Vám přeje mnoho úspěchů David „ Šaman „ Pejřil            

Zpráva od vody č.1

Zpráva od vody č.1 (2) (1)

Zpáva od vody č.1 (5)