Nedělní relax

Share Button

Je neděle ráno a já v posteli hloubám, co asi den přinese. Ano mohl bych jít pracovat, ale proč, vždyť je neděle. Zvedám telefon a volám Jirkovi, jestli nevyrazíme někam dobít energii. Rozhodování není až tak složité a neuběhne ani hodina a už si to šineme směr oblíbený revír jen se základní kaprařinou, na pár hodin pochytat slábnoucí sluneční paprsky a pár šupinatých kamarádek.

Ani s krmením jsme to nijak nepřeháněli (půlku jsem ho zapomněl doma, jak je mým dobrým zvykem), ale i přesto jsme namíchali mix, který nám zajistil rychlé záběry. Krmení jsme postavili ve složení halibut peleta, kukuřičná peleta, krmné boilie a booster brusinka. Podařilo se mi plošně zakrmit tak, že jsem prvními hody rozkrmil půlku rybníka, ale postupem času jsem zakrmování zpřesnil, což se ukázalo jako rozhodující.

S Jirkou většinou nezávodíme a tak už během dvou hodin vedl 3:0 na ryby, přičemž jako vítězná kombinace pod háčkem se ukázala sestava boilie Mais (kukuřice) s půlkou plovky. Mé umění vytáhnout rybu se poslední dobou omezuje pouze na krásné jízdy, ale spadlé ryby a tak moje první dva záběry dopadly přesně v tomto duchu. Až teprve třetí jízda byla proměněna v úspěch a mojí vítěznou kombinací pod háčkem bylo 20 mm boilie Halloween s půlkou plovky. 

Dá se říci, že lepší odpoledne už jsme dlouho nestrávili. Bylo krásné počasí a šupinaté krásky se za námi chodili koukat na břeh v pravidelných intervalech. Takových dnů bylo letos po málu, ale tento jsme si dokonale užili.

Za Anaconda team Libor a Jirka