Neuvěřitelných 24 hodin

Share Button

Zdravíme opět všechny přívržence kaprařiny. Po sužujícím tropickém období přišlo ochlazení a déšť. Bylo nám s Romanem jasné, že teď nastane ta správná doba a je potřeba vyrazit na řeku. Bohužel nebyl v těchto ideálních podmínkách čas, ale po pár dnech se naskytla možnost vypravit se na čtyřiadvacetihodinovou výpravu. Poslední dobou často obměňujeme chytací místa a vyplácí se nám to. Tentokrát tomu nebylo jinak…

Místo den předem Roman překrmil asi kilem boiliesu rozkrájených na půlky v průměru 20mm. Jednalo se o Maisku a Shrimp-Garlic. Z řady Crunch New Formula. Já doma připravil PVA punčošky a povařil předem naložený partikl. Druhý den ráno se scházíme na břehu řeky v pořádném dešti. Všechno připravit v těchto podmínkách není nic příjemného a jen společně konstatujeme, jak nám to tedy začíná. Roman straží na každý prut po jedné kuličce já nastražuji Maisku na panáčka a Shrimp-Garlic obdobně jako kolega. Mírně dokrmujeme partiklem a boiliesem a u ranní kávy s cigaretou debatujeme, pozorujeme krmné místo. Parádní kapr nám vyskočí nad montážemi a my víme, že jsme tu správně. Pozorujeme velkou aktivitu ryb a doufáme, že se nám ještě toto ráno podaří udělat nějaké záběry. Z rozhovoru nás vytrhne Romanův příposlech. Nejprve jedno nesmělé pípnutí, které okamžitě přechází ve zběsilou jízdu. Kolega běží k prutu a já za ním. Po záseku Roman cítí těžký tupý tah, odehrává se krásný souboj během, kterého vytahuji tři zbylé udice, protože cítíme, že je na prutu něco vyjímečného. Ryba podniká výpady nejprve směrem ke druhému břehu poté po proudu a nakonec proti proudu. Asi za deset minut, kdy na Romanovi vidím, že má nervy napnuté k prasknutí, zahlédneme zhruba půl metru pod hladinou tělo nádherného, obrovského šupináče. Doslova nám oboum spadnou čelisti a jen se modlíme, aby se ryba brzy unavila. Roman rybu s vypětím všech sil navádí směrem k podběráku.

Na první pokus mu podebírám možná jeho životního kapra. Naše oslavné ,,jooooooooo,, se neslo údolím zřejmě hodně daleko. Oba dva jsme měli nepopsatelnou radost. Rybu odnáším v podběráku na podložku a mám co dělat. Vysoký, široký mohutný šupináč ve skvělé kondici, který neodolal Maisce. Metr ukazuje 99 cm a čistá váha se zastaví na hodně poctivých 21,90 kilogramech. Fotím kolegu v rychlosti na břehu a poté ve vodě, protože u podobných úlovků pokud to podmínky dovolují to tak děláme. Roman se „mazlí“ s říčním obrem a já v rychlosti cvakám jednu fotku za druhou. Pusu na rozloučenou a kolega obra pouští do tmavých hlubin. Otevíráme láhev k přípitku a je nám úplně jedno, že lovné místo je momentálně totálně rozplašené. Po hodině a půl od náhozu takový úlovek a ze svazových vod. Důvod k menší oslavě. Zřejmě zatím nejtěžší kapr v ČR ulovený na Anacondu.

Po nějaké době dokrmujeme. Navečer chytám slušného šupináče, který neodolal Mais. Pořád mám, ale před očima Romanův osobák a tak mi tahle ryba přijde jako absolutní štěně. Chytáme v krátkém sledu za sebou několik menších šupináčů do sedmdesáti centimetrů a rozhodujeme se udělat rybám pořádnou hostinu. Do vody letí takřka všechno, co sebou máme. V noci mám pořádnou jízdu opět na Mias, kdy mě Roman budí a já běžím k prutu, ze kterého se neuvěřitelnou rychlostí derou metry a metry vlasce. Po tvrdém boji, kdy mi ryba nedala ani centimetr zadarmo a podnikala dlouhé výpady směrem od břehu, mi Roman podebere další říční kobylu, které jsme naměřili 96 centimetrů, velice široký a vypasený říčák, opravdový válečník s váhou 17,30 kg. Do konce výpravy zdoláváme pár menších šupíků. Krásná čtyřiadvacetihodinovka s bilancí devíti úspěšně zdolaných kaprů. Stará dobrá Mais tentokrát zcela převálcovala náš letošní triumf Shrimp-Garlic.

Přejeme Vám všem co ryby nemasaříte, nebo netransportujete do soukromých vod podobné ,,výpravy,, snů!

S pozdravem za Anaconda Czech Team Filip ,,Dvořři,, Dvořák a Roman Schwarz.