Nové místo, nová naděje

Share Button

Konečně nastal čas ochlazení a sychravého počasí. Mnoho rybářů nevytáhne paty z domu, ale my kapraři víme, že je to ten pravý čas, na který čekáme celý rok. Konečně jsem se dočkal i já a vyrážím na nové místo, které jsem objevil pár dní před touto vycházkou. Rychle sbalit věci a šup k vodě.

Volba byla jasná, na první prut jsem dal 20mm kuličku Shellfish s 16mm Pop up kuličkou Strawberry Shellfish, obě z řady Crunch. Na druhý prut putovala kulička Mais o průměru 20mm doplněná o 16mm Pop up kuličku Tutti Frutti. K oboum prutům jsem lehce dokrmil krmné boilie a nezbývá, než jen čekat.První záběr přichází po dvou hodinách od nahození.

Krásný souboj naznačuje lepší rybu, ale při podebrání se ukazuje, že ryba není tak veliká, jak bojovala. Ale i tak mě krásný šupík  potěšil a udělal mi radost. Opět jsem nahodil a čekal jsem, jestli přijde ještě záběr.  Po čtyřech hodinách bez záběru jsem tomu lehce přestával věřit, ale to jsem nevěděl,  co mi Svatý Petr přinese. Přichází prudký záběr, rychle beru prut do rukou a užívám  si souboj s nádherným říčním šupináčem. Po 20 minutách skvělého souboje mám v podběráku svůj nový osobáček ze svazové řeky s délkou 82cm a váhou 12,8 kilogramů. Perfektní den zakončený nádhernou zdravou rybou, děkuji ti….

Za  Anaconda Fans Jiří Kučera