Nové zprávy od vody

Share Button

Je pátek a další výjezd za kapry je tady. V práci už nemohu vydržet a tím hůře, když vím, že parťák Aleš je už na místě. Ale nakonec i já jsem se dočkal a přibližně kolem půl sedmé dorážím na místo. Po příjezdu se dávám s Alešem do řeči a dozvídám se, že během týdne se na jezeru ulovila jen jedna ryba a to ještě ne moc velká.

Taktika je tím pádem jasná – přejít na boilie o průměru 16mm a plovky toho samého průměru v sestavě na panáčka. Vzhledem k tomu, že voda ještě nebyla dostatečně prohřátá zvolil jsem osvědčené nástrahy, které mi fungují i v nejhorších podmínkách – boilie Halloween a Mais (kukuřice). Zavezl jsem tyčovku na své oblíbené místo a jako návnadu jsem zvolil směs krmného boilie Mais (kukuřice) smíchané s halibut peletami a to celé jsem přelil boostrem kukuřice. Hned se setměním se nám potvrdilo, že zvolená taktika je ta pravá.

Záběry přicházeli pravidelně a to hlavně na boilie Mais. Tak to šlo celý víkend s celkovým součtem 14 kaprů, kteří se podívali na podložku. Opravdovým překvapením pak byl poslední záběr celé výpravy, který mi přišel v neděli v ranních hodinách. Měl jsem tu čest poměřit své síly s mohykánem této vody a byl to souboj plný prudkých výpadů a boje o každý metr vlasce. Bohužel k mé lítosti skončil 1:0 pro kapra, protože se mu pět metrů od břehu podařilo při jednom z posledních výpadů přeříznout vlasec a o kámen pod hladinou, ale já se nevzdávám a příště ho vyzvu na další souboj…

 

Tím skončil další skvělý víkend a my s upředenými plány na další výpravu opouštíme náš oblíbený revír.

Za Anaconda Czech Team Jirka Hejna