Opět u vody…

Share Button

Od poslední vycházky k vodě uběhl nějaký čas a tak jsem se rozhodl, že vyrazím se svojí polovičkou na malý soukromý rybníček v jižních Čechách. Teplota voda již byla velmi nízká, ale i přesto jsem doufal, že se nějaký záběr povede. Rychle navázat nové montáže a šup s tím do vody. Volba příchutě byla jasná, na jeden prut panáčka Shlellfish  a na druhý pop up kulička Tutti Frutti.

Hodiny ubíhaly a nebyl žádný kontakt s rybou, ale i přesto jsem tomu stále věřil. Vyzkoušel jsem panáčka zaprášit powdrem s nadějí, že zvýrazněná příchuť přelstí nějakého kapříka. Netrvalo to dlouho a přichází pomalá jízda na panáčka. Bohužel, žádný obr, ale i tak radost je veliká a je vidět že zvolená taktika funguje. Po prvním záběru jsem plný nadějí, a proto druhý prut obaluji také v prášku a znovu nahazuji do vody s větší hloubkou.

Pozdě v noci přichází krásná jízda v podobě nádherného lysce, který je i ve studené vodě  plný sil a na břeh se mu moc nechce. Na konec se zadařilo a druhá ryba skončila na podložce. Bohužel další den se výrazně ochladilo a začal padat sníh. Ryby přestaly spolupracovat a další noc se žádný záběr nepovedl.

I přesto se tato výprava na zdejší podmínky povedla a byl jsem moc rád, že mi sv. Petr nadělil dva krásné kapříky, kteří mi udělali velikou radost.   

Za Anaconda Team Jirka Kučera